Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Szerény forgalom mellett lefelé mozdult csütörtökön a BUX, a blue chipek közül a „mozdulatlan” Richter teljesített a legjobban.
A BÉT vezető indexe a december 9-i kereskedés végén 21 671,73 pontot mutatott, 91,60 ponttal (0,42 százalékkal) kevesebbet, mint egy nappal korában.
A vezető részvények közül a legjobban a „nullázó” Richter teljesített: a gyógyszeripari papír forintra ott zárt, ahol szerdán (44 000 forinton). Az OTP részvényárfolyama 0,05 százalékkal, 5327 forintra, a Molé 1,00 százalékkal, 19 800 forintra, a Magyar Telekomé 0,74 százalékkal, 536 forintra csökkent.
A részvényszekció forgalma 13,4 milliárd forint volt, ez 9,5 milliárd forinttal marad el az idei napi átlagtól. Az OTP piacán 7,6 milliárd forint cserélt gazdát, a Molt 3,75 milliárd forint, a Richtert 950 millió forint értékben adták-vették.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Már érthető, miért rendeltek 3000 darab új, kínainak tűnő nyomkövetős okosórát a hatóságok, miközben ennek csak alig több mint a harmada van használatban raboknál és bűnügyi felügyelet alatt állóknál. Az eszköz pontossága mellett az is kérdés, van-e jogalap távol tartani azokat, akiket veszélyesnek ítéltek a védett személyekre nézve.
15–9-re nyertek a mieink.
Berg Dániel a történtek után betegszabadságra ment, a feladatait magához vonta a II. kerület polgármestere, Őrsi Gergely.