Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Optimizmus jellemezte a nyitást Európa főbb piacain, így Budapesten is. A lendületes indulás után azonban várakozó álláspontra helyezkedtek a befektetők.
Európa a hét egészét jellemző negatív hírekről (egyebek mellett a portugál hiánnyal kapcsolatos statisztikai felülvizsgálatról, illetve keddi újabb S&P leminősítésekről) nem igazán akar tudomást venni. A tegnapi pozitív amerikai zárás, illetve a jó hangulatú ma reggeli ázsiai kereskedést követően rögtön a nyitás után egy százalék körüli pluszokra álltak be a piacok, s a kereskedés ezt követő két órájában nagyjából e szintek körül ingadoztak a benchmarkok. A figyelem középpontjában a délutáni, amerikai munkaerőpiacról szóló jelentést áll.
Budapesten a nemzetközi hangulatnak megfelelően folyt a kereskedés. A BUX nem sokkal fél 12 előtt 22 961,5 ponton állt, amely 0,9 százalékkal magasabb a keddi zárásnál.
A vezető részvények a Richter kivételével emelkedtek, a gyógyszergyári papír 37 495 forintos ekkori árfolyama 5 forinttal alacsonyabb az egy nappal korábbi utolsó kötésénél.
A Mol a délelőtt első két és fél órájának végéhez közeledve 23 840 forinton (1 százalékos emelkedés), az OTP 5634 forinton (1,5 százalék plusz), a Magyar Telekom 588 forinton (0,5 százalékkal feljebb) járt.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Megvan a fővárosi költségvetés az év végéig, a kormány pedig kedvezményes lakáshitelt és az állami cégeknél folytatódó spórolást jelentett be. Eközben a nemzetközi színtéren arra készülnek, mi lesz, amikor hamarosan lejár a vámháború három hónapos tűzszünete.
Az Amerika Párt megalapítását az elnöktől elhidegült topmilliárdos az X-en szavaztatta meg a követőivel.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.