Négymilliárdnyi reálhozamot fizet ki az MKB

Az MKB Nyugdíjpénztár a közel 35 ezer visszalépő egykori tagja közül 31400-nak fizetett ki összesen 3 milliárd 454 millió forint reálhozamot és 642 millió forint tagdíj-kiegészítést. Ezt megelőzően a kassza 54,2 milliárd forint értékű vagyont adott át a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alapnak június 10-én.

  • MTI MTI
Négymilliárdnyi reálhozamot fizet ki az MKB

Az MKB Nyugdíjpénztár magánága 2011. augusztus 1-jén átadta a Magyar Postának az azoknak a volt tagoknak járó összegeket, akik postai úton kérték a járandóságukat. Akik nem rendelkeztek a nekik visszajáró összegről, szintén a posta közreműködésével jutnak hozzá a járandóságukhoz. A posta – a jogszabályi előírásokhoz igazodva – 20 napon belül kézbesíti a kifizetéseket, a pénztárnál nyilvántartott lakcímre.

Az összegeket bankszámlára, közvetlenül az állami rendszerbe vagy önkéntes nyugdíjpénztárba kérő volt tagok részére augusztus 2-3. között indultak el a banki átutalások. A fogadó bank rendszerétől függően augusztus 3-án vagy 4-én érkezik meg a pénz a megadott bankszámlára vagy nyugdíjpénztári számlára. Az MKB magánpénztárának jelenleg 3325 tagja van, 90 százalékuk 50 év alatti, a pénztár vagyona meghaladja a 10 milliárd forintot.

Az MKB önkéntes nyugdíjpénztári ága közel 96 ezer tagjával és mintegy nyolcvanhét milliárd forintos vagyonával a negyedik legnagyobb szereplő a hazai piacon - olvasható a közleményben. Lehoczky László, az MKB Nyugdíjpénztár vezetője szerint a nyugdíjrendszerben lezajlott változásokkal egyre többen érzik szükségét az öngondoskodás egyik kézenfekvő formájának, az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarításoknak.

 
 
 

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.