Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Decemberben 7,6 százalékkal csökkent az ipari termelés volumene - közölte a KSH.
Tavaly decemberben 7,6 százalékkal csökkent az ipari termelés volumene az egy évvel korábbihoz és 2,5 százalékkal az előző hónaphoz képest - jelentette előzetes adatok alapján csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). 2012 egészében 1,7 százalékkal csökkent az ipari kibocsátás volumene az előző évi 5,6 százalékos növekedést követően.
Elemzők a januári adatközléskor úgy vélekedtek, hogy tavaly összességében 1 százalékkal csökkenhetett az ipari kibocsátás, míg idén 3-4 százalék körül növekedhet az ipari termelés. A munkanappal kiigazított index szerint 2012 decemberében 3,4 százalékkal esett az ipari termelés az előző év azonos időszakához képest.
A tavalyi esztendő negyedik negyedében sem az éves eredeti és munkanappal korrigált, sem a szezonálisan kiigazított havi adatok nem jelezték az ipari termelés növekedését egyetlen hónapban sem. A KSH február 14-én teszi közzé a decemberi és egyben a tavalyi ipari termelés részletes adatait.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.