Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Többhetes vizsgálat eredményeként több tíz tonna hamis sajtot vontak ki a forgalomból az élelmiszerlánc-felügyeleti hatóság szakemberei - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) hétfőn.
A Nébih laboratóriuma lengyel eredetű sajtokban mutatta ki növényi zsír jelenlétét, a Pest megyei Kormányhivatal Élelmiszerlánc-biztonsági és Állategészségügyi Igazgatóságának szakemberei intézkedtek a termékeknek a lengyel forgalmazóhoz történő visszaszállításáról.
A Pest megyei szakemberek - közérdekű bejelentés kivizsgálásakor - februárban vettek első alkalommal mintát sajtnak nem nevezhető, lengyel származású termékből. További mintavételek más lengyel üzemekből származó sajtok esetében is megállapították, hogy azokat zömében növényi zsír felhasználásával készítették.
A lengyel gyártó üzemekből származó többféle hamisított sajt (trappista, nagylyukú és edami sajt) 2-3 kilogrammos tömbökben került kereskedelmi forgalomba, több magyarországi vállalkozás közreműködésével. A fogyasztók kis kiszerelésben is találkozhattak a termékekkel, amennyiben - a kereskedelmi előrecsomagolás végzésére jogosult üzletek - azt helyben darabolták és csomagolták.
Az első magyarországi forgalomba hozó vállalkozás - a Ben Holding Zrt. - valószínűsíthetően mintegy 40 tonna terméket hozott be az országba, és ezért több tízmillió forint bírságra számíthat.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.