Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A devizahitelek felfutásában mindenki érdekelt volt: az állam, a lakosság, a bankok és a beruházók is.
A jelen hitel- és adósságválság nem egyedi eset, a történelem bizonyos időszakonként kitermeli a maga hitelpiaci összeomlását – írja a Pénzügyi Szemle Online blogja. Az eseményekért a gazdaság szinte valamennyi szereplője felelős, így nem meglepő, hogy a túlzott mértékű hitelezésen és lakásépítésen végül mindenki veszít – legtöbbször azonban eltérő mértékben.
A kör az állammal és az építőipari vállalkozásokkal kezdődik, akik az építőipar felfutásában érdekeltek. Társadalompolitikai okok, választói elégedettség és a GDP-növekedési kényszer is belejátszik mindebbe. Az állami ösztönzők ezután beindulnak, az építőipari vállalkozások pedig hozzálátnak a beruházásokhoz, természetesen hitelből. A bank itt jön a képbe, melynek jól felfogott érdeke, hogy hitelezze az építőipart, melyből első körben jelentős kamatjövedelemre tesz szert. Ez ugyanakkor a hitelezésnek csupán az első ága, ha ugyanis a bank vállalja a lakások felépítésének finanszírozását, akkor a lakások vásárlóinak hitelezését is vállalnia kell, vagyis az építőiparnak adott hiteleknek a lakásvásárlóknak nyújtott hitel a fedezete.
Vagyis ha a bankok belevágnak az építőipari vállalkozások hitelezésébe, akkor már nincs más választásuk, mint hogy a lakosságot is hitelezzék. Így nem meglepő, hogy a bankok a hitelbírálatoknál többnyire "nagylelkűek". A magyarországi devizahitelezés újabb csavart adott a történetnek, amikor a bankok devizaalapon olyan ügyfeleknek is adtak hitelt, akiket forintalapon hitelképtelennek minősítettek.
A történet vége az lett, hogy túl sok lakás épült, túl sok hitelképtelen adós kap pénzt, a bankok pedig túl sok behajthatatlan forrást helyeznek ki, aminek a vége nem lehet más, mint egy jókora összeomlás. A veszteségeket az egész lánc érzi, építőipari vállalkozások jutnak csődbe, a bank a veszteségeket leírja, a hitelképtelen adós elveszíti lakását, az állam pedig mentheti ki a bankokat és az otthon nélkül maradt adósokat. A "jó hír" ugyanakkor az, hogy mindezen folyamat nem rettenti el a következő generációkat attól, hogy a jövőben ugyanezt az utat bejárják.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Még több százezer szavazatra lett volna szükség ahhoz, hogy érvényes legyen a 2022-es referendum, mégis ezt tekinti a kormány a népakarat megnyilvánulásának.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Timur Ivanovot a bíróság különösen nagy értékű sikkasztásban, valamint bűnszövetkezetben elkövetett, ugyancsak különösen nagy értékű pénzmosásban találta bűnösnek.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.
A tettes a korábbi élettársa volt, aki a támadás folyamán életveszélyesen megsebesítette a közös gyereküket, majd magával is végzett.