Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Fordulat következett be a nyugdíjtakarékosságban. Az idei első félévben fordult elő először, amikor az önkéntes magánnyugdíjpénztári tagok több pénzt tettek félre idős korukra, mint amennyit a munkáltatók fizettek be számukra. A tudatosság oka: rettegünk a nyugdíjas évektől.
A pénzügyi felügyelet adatai szerint az idei első félévben az önkéntes nyugdíjpénztári tagok egyéni befizetése 21,2 milliárd forintot tett ki, míg a munkáltatói tagdíj hozzájárulás 17,5 milliárd forintra rúgott. Ezzel pedig az önkéntes nyugdíjpénztárak közel húszéves fennállása óta az idén volt az első félév, amikor a tagok több pénzt tettek félre időskorukra, mint amennyit a munkáltatók fizettek be számukra – írja Az én pénzem pénzügyi portál. A fordulat oka pedig elsősorban a félelem.
A lakosság háromnegyede ugyanis bizonytalannak tartja saját időskori ellátását – derült ki az Allianz felmérésből. Ez szinte megegyezik azzal, amit az OTP legutóbbi öngondoskodási kutatásában mért. Az is szinte ugyanolyan eredmény, hogy még azok között is, akik az államtól várják a megélhetést biztosító nyugdíjat, sokan tisztában vannak azzal, nem tudnak majd megélni ebből az összegből.
A megtakarítói réteg ugyanakkor szűkül, a megmaradtak viszont egyre tudatosabbak. Az adókedvezménnyel segített megtakarítások dinamikusan bővülnek. Az Allianz felmérése szerint a nyugdíjpénztárak után a leginkább kedvelt megtakarítás az életbiztosítás, az emberek 48 százalék az előbbit, 31 százalékuk az utóbbit választja, bővülésre viszont van még tér. A Magyar Biztosítók Szövetsége (MABISZ) nemrégiben tette ugyanis közzé, hogy az egy főre eső életbiztosítási díjbevételek terén 34 európai országból hazánk az utolsók között teljesít.
A válság azonban nem tett jót az önkéntes nyugdíjpénztári szektornak sem, öt év alatt majdnem 200 ezerrel csökkent a tagok száma. A kedvezőtlen tendencia az idén sem fordult meg, de azért az öngondoskodás térnyerése mellett már akadnak egyéb biztató jelek is. Évek óta most először például nőtt a tagdíjbevétel.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
A pár egy podcastben reagált a pletykára, mondván, most legalább egy helyen vannak, mert ha nem, mindenki azonnal a válásukról kérdez.