Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Egy friss felmérés szerint a gazdagok további gazdagodása lelassítja a GDP bővülését, az egyenlőségre való törekvés viszont gyorsítja a nemzeti össztermék növekedését.
Alapos tanulmányt közölt a Nemzetközi Valutaalap (IMF) a jövedelmek egyenlőtlenségéről, illetve annak gazdaságra gyakorolt hatásáról. Az anyag talán legérdekesebb része három kiragadott mondattal összefoglalható, az IMF elemzői ugyanis a következő megállapításra jutnak: „Fordított kapcsolatot találtunk a gazdasági növekedés, és aközött, hogy a leggazdagabb 20 százalék milyen arányt képvisel a jövedelmek összességéből. Ha a top 20 százalék jövedelme 1 százalékkal nő, akkor a nemzeti össztermék bővülése a következő öt évben 0,08 százalékkal mérséklődik, alátámasztva azt, hogy az előnyök nem szivárognak le a gazdaságba. Ugyanekkora jövedelemnövekedés a legszegényebb 20 százalékban viszont 0,38 százalékkal gyorsabb GDP bővüléshez vezet.
Ahogy a Business Insider is rámutat, a megállapítás azért különösen erős, mert az elemzők óriási merítésből dolgoztak, összesen 159 ország 1980 és 2012 közötti gazdasági adatait vizsgálták meg. Ezek alapján a társadalmi egyenlőtlenség növekedése egyértelműen káros a gazdasági növekedésre, vagy fordított megfogalmazásban: a kedvező folyamatokat az egyenlőségre való törekvés támogatja. Az anyag felhívja a figyelmet, hogy a fejlett országokban a középréteg általános elszegényedésének káros következményei vannak, az alsó és a felső 20 százalék egyidejű erősödése az egyenlőtlenséget növeli.
A tanulmány eredményei egyébként adják a lovat Thomas Piketty francia közgazdász nagy vihart kavart elmélete alá, amely szerint a modern kapitalizmusban a gazdagok gazdagodása és a szegények szegényedése gyakorlatilag a rendszer sajátja, és az egyenlőtlenség növekedése kódolva van. A vita azonban nem ér véget, hiszen az IMF is említ három modern, de a társadalmi egyenlőséget őrző példát: Ausztráliát, Svédországot és Kanadát.Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Indokolatlan nyomás a bírákon, a magas szintű korrupció üldözésének hiánya, akadályok az Integritás Hatóság előtt, Szuverenitásvédelmi Hivatal által üldözött újságírók, és nyomás alá helyezett külföldi vállalatok – nem szűkölködik kritikákban az Európai Bizottság idei jogállamisági jelentése.
Három gyereket pedig életveszélyes állapotban vittek kórházba, miután kamionnal ütközött egy személyautó.
Ha Orbán Viktor arra gondolt, hogy egyszer a távoli jövőben Varga Judit ugyanúgy képes lett volna elvezetni az országot, mint ő, akkor érdemes megjegyezni, hogy egy bankot sem lehet egymás után kirabolni...
„A nyarat végig kellene dolgozni” – olvasható a dokumentumban, amelyből elvileg az is kiderül, mikorra tervezik a következő békemenetet.
A pusztító időjárásnak az autópályán is voltak elszenvedői.
Miközben sok helyütt ismét heves zivatarok vannak, felmerül a kérdés: vajon a jövőben több ilyen várható?
A zűrös múltú szlovákiai Jozef Szivák vinné a Dunaferr-utódcéget.
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
A Katona József Színház következő igazgatója szerint hiába támadják majd a mássága miatt.