Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Csalódott lehet most a kormány: megerősítette ugyanis a magyar államadós-osztályzatot pénteken a Standard & Poor's, vagyis nem módosította sem a BB plusz szintű szuverén besorolást, sem annak stabil kilátását.
Megerősítette a magyar adósosztályzatot a Standard & Poor's, ami azt jelenti, hogy maradt bóvli a magyar hitelminősítés és még csak pozitívra sem javították a besorolás kilátását.
Az S&P az idei első, március 20-án végrehajtott felülvizsgálaton egy fokozattal BB pluszra javította a devizában és a forintban fennálló hosszú lejáratú magyar államadósság besorolását.
A márciusi felminősítés előtt az S&P tartotta érvényben a leggyengébb besorolást Magyarországra.
A hosszú lejáratú magyar államadósság osztályzata ennél a cégnél addig BB volt, két fokozattal rosszabb a befektetési ajánlású sáv alapszintjénél, és eggyel alacsonyabb a másik két nagy hitelminősítő, a Moody's Investors Service és a Fitch Ratings szuverén magyar besorolásánál.
A hvg.hu korábban azt írta, a pénteki döntés előtt a kormány nagyon várta, hogy az ország kikerül a bóvli kategóriából – ennek pedig a fideszesek nagy politikai hozadékot tulajdonítanak.
Varga Mihály nyáron azt mondta, hogy már igazán kijárna Magyarországnak egy kedvező lépés a nemzetközi hitelminősítőktől.
Persze már évek óta ez megy a kormánypártban, nagyjából 2011-2012 óta, amikor a nemzetközi hitelminősítők egymás után befektetésre nem ajánlott, bóvli kategóriába vágták az ország adósbesorolását.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.