Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A nemzetközi bíróság az orosz félnek adott igazat abban a perben, ami egy félbeszakított atomerőmű-építés miatt indult. A kártérítés összege több, mint a bolgár GDP 1 százaléka.
A genfi választott bíróság úgy döntött, hogy a bolgár áramszolgáltató vállalatnak (NEK) 550 millió eurót kell fizetnie az orosz Atomsztrojexportnak, az állami tulajdonú Roszatom egyik részlegének azokért a berendezésekért, amelyeket a tervezett belenei atomerőműhöz szállított - írja a bne IntelliNews régiós hírportál alapján a napi.hu. Az Atomsztrojexport 2006-ban győzött a belenei projektre kiírt tenderen, egy 2 ezer megawattos reakort kellett volna szállítania. A beruházást azonban a 2012-es kormányváltáskor elhalasztották.
A helyzet kicsit zavaros, miután a bolgár miniszterelnök 550, míg a Roszatom 620 millió eurós büntetésről beszél a bírósági döntés után. Az Atomsztrojexport ennél jóval többet követelt, de végül csak a szerződésben foglalt szállítási árat és a rendszerek lebontását kell kifizetnie az országnak. De bepróbálkoznak azzal is, hogy visszaértékesítésre felajánlják a berendezéseket az orosz cégnek - írja a lap.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A miniszterelnök beszélt Majkáról és Azahriah-ról is.
A külügy megtalálta Habsburg György párizsi nagykövet utódját.
Elsőként a nyugati nagyhatalmak közül.
A kormány indokként az állam nemzetközi célkitűzéseinek megvalósítására és a gazdasági kapcsolatok alakulására hivatkozik.
Tovább dagad az Epstein-botrány.
Érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon?