Brüsszeli hadüzenet az átverős utazási portáloknak

Az Európai Bizottság fogyasztóvédelmi illetékesei 352 európai utazási portált vizsgáltak meg tavaly októberben, az eredményt most tették közzé. Ezek az internetes ügynökségek azt ígérik, hogy alapos összehasonlítás után a legjobb árakat kínálják az utazni vágyóknak. Az uniós vizsgálat azonban feltárta, hogy a portálok kétharmada kamuzik.

  • hvg.hu hvg.hu
Brüsszeli hadüzenet az átverős utazási portáloknak

A bizottság nem nevezett meg egyetlen ügynökséget sem, de a vizsgálat dimenziója azt sejteti, hogy valamennyi uniós tagországra kiterjedt. Kiderült, hogy 235 magát megbízhatónak nevező árösszehasonlító ügynökség alaposan megvezeti a rájuk kattintó leendő utazókat.

A portálok 32 százaléka rendkívül kedvező teljes árat kínál például egy tengerparti nyaralásért. De ha valaki a foglaláskor is figyelmes, kiszúrhatja, hogy a tényleges ár magasabb, mint amit a portál főoldalán ígértek. Az ügynökségek 30 százalékánál nem egyértelmű, hogy a sok kedvezménnyel együtt, végül is mennyi a tényleges költség. Sok esetben jóval magasabb, mint amit a portál főoldalán sejtetnek- írja a francia Le Figaro.

 Az internetes ügynökségek 26 százaléka alkalmazza „last minute” technikát, vagyis azt írja, hogy most van az utolsó pillanat a kedvezményes utazás lekötésére. Az esetek többségében ez is kamu. Az Európai Bizottság fogyasztóvédelmi felelőse a cseh Vera Jurova egyelőre annyit tehetett, hogy nyilvánosságra hozta a vizsgálat lesújtó eredményeit. De, hogy lesznek-e szankciók, az már a tagállamoktól függ, mert „Brüsszelnek”, mint annyi másban, ebben sincs hatásköre. Maximum javasolhatja a tagországok kormányainak, hogy lépjenek fel jogi úton is a kamuzó, az utasokat félrevezető utazási portálok ellen.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?