Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Az Európai Bizottság szerint jogosan kapott állami támogatást a Mol tiszaújvárosi üzeméhez.
Jóváhagyta szerdán az Európai Bizottság a Mol Nyrt. tiszaújvárosi petrolkémiai üzeméhez nyújtott 131 millió eurós (mintegy 40 milliárd forint) állami beruházási támogatást.
A brüsszeli testület mindenekelőtt megállapította, hogy a 874 millió euró (271 milliárd forint) összértékű projekt nem valósulhatott volna meg Tiszaújvárosban állami támogatás nélkül, amelynek mértéke pedig a szükséges minimumra korlátozódott, mivel pusztán ellentételezte a helyszínválasztásból fakadó többletköltségeket.
Az olajtársaságnak nyújtott beruházási támogatás megfelel az uniós szabályoknak. A projektnek a térség fejlődésére gyakorolt kedvező hatása egyértelműen túlsúlyban van az állami támogatás esetleges versenytorzító hatásával szemben – mondta ki az EU-s versenyhatóságként eljáró bizottság.
Közölték, a támogatás várhatóan új munkahelyeket fog teremteni és előmozdítja az észak-magyarországi régió fejlődését anélkül, hogy akadályozná a tisztességes versenyt az egységes piacon.
A beruházás célja, hogy a vállalat poliolokat és propilénglikolokat kezdhessen gyártani a már meglévő tiszaújvárosi üzemében.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.