Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Lassulhat az üzemanyagok drágulása, de azért nagyon nem lesz miért örülniük az autósoknak.
A mostaninál lassabban fog drágulni az üzemanyag 2019-ben az MNB szerint – vette észre az Mfor a jegybank Inflációs jelentésében. Az MNB-ben úgy számolnak: idén még egy kicsit lejjebb is mehet az ár, 9,2 százalék lehet a drágulás 2018 első és utolsó napja között, ami 390 forintos átlagos benzinárat jelentene. Jövőre viszont már hiába lesz csak 5,9 százalékos áremelkedés, ez is 414 forintos benzint jelentene.
Az MNB szerint a világpiacon csökkenhet az olaj ára, ez pedig azt hozhatja magával, hogy nem fog óriási ütemben drágulni a benzin.
A NAV épp a héten tette közzé: októbertől sem változik az üzemanyagok jövedéki adója, minden liter benzin után 120, a gázolajnál pedig 110,35 forint adót kell fizetni. Ebben semmi meglepetés nincs, a törvény szerint akkor nőne meg az adó, ha egy hordó Brent olaj ára a világpiacon 50 dollár alá esne, amire most semmi esély nincsen, az előző két és fél hónapban 74,69 dollár volt az átlagár.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.