Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Lassulhat az üzemanyagok drágulása, de azért nagyon nem lesz miért örülniük az autósoknak.
A mostaninál lassabban fog drágulni az üzemanyag 2019-ben az MNB szerint – vette észre az Mfor a jegybank Inflációs jelentésében. Az MNB-ben úgy számolnak: idén még egy kicsit lejjebb is mehet az ár, 9,2 százalék lehet a drágulás 2018 első és utolsó napja között, ami 390 forintos átlagos benzinárat jelentene. Jövőre viszont már hiába lesz csak 5,9 százalékos áremelkedés, ez is 414 forintos benzint jelentene.
Az MNB szerint a világpiacon csökkenhet az olaj ára, ez pedig azt hozhatja magával, hogy nem fog óriási ütemben drágulni a benzin.
A NAV épp a héten tette közzé: októbertől sem változik az üzemanyagok jövedéki adója, minden liter benzin után 120, a gázolajnál pedig 110,35 forint adót kell fizetni. Ebben semmi meglepetés nincs, a törvény szerint akkor nőne meg az adó, ha egy hordó Brent olaj ára a világpiacon 50 dollár alá esne, amire most semmi esély nincsen, az előző két és fél hónapban 74,69 dollár volt az átlagár.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.