Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Közép-Európában nőnek a leginkább az árak, de Magyarországon még annál is nagyobb a drágulás, mint a környező országokban.
3,9 százalékosra nőtt a magyar infláció júliusban, ez a legmagasabb mutató az egész Európai Unióban – számolt az Eurostat. Rajtunk kívül még két, szintén közép-európai országban 3 százalék feletti az infláció: Lengyelországban 3,7, Csehországban 3,6 százalékos.
Az EU inflációja 0,9 százalékos – egy éve ilyenkor még 1,4 százalékos volt. Az eurózónán belül 1,0-ról 0,4 százalékosra csökkent a mutató. Nem csak a drágulás jelenthet bajt, az sem örömhír, ha az infláció negatív lesz (olyankor ugyanis egyre inkább megéri elhalasztani a vásárlásokat, ami lassítja a gazdaságot), márpedig az EU nyolc országában ez történt.
Azért jöhetett ki ennyire alacsony szám uniós átlagban, mert az energiaárak esnek. Részletes adatok még csak az eurózónáról érkeztek, ott az energiaárak 0,8 százalékkal lettek alacsonyabbak az egy évvel korábbinál.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.