Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Olyan gyenge a forint, mint amilyen a tavasz legrosszabb napjaiban volt.
Folytatódik a forint esése: péntek délután újabb lélektani határt ért el az árfolyam, és még tovább gyengült,
már 361 forintba kerül egy euró.
Ennél gyengébb utoljára április első napjaiban volt a forint. Április elsején, amikor még nem lehetett tudni, mennyire durván üti meg a gazdaságunkat a járvány, és a felhatalmazási törvény miatt egyre kevésbé bíztak a befektetők a kormányban, 369,5 lett a történelmi mélypont. Onnan sikerült visszakapaszkodni legalább a 350-es szint környékére, amikor a kormány és az MNB megnyugtatta a piacokat, hogy van valamilyen koncepciójuk a válságkezelésre. A nyarat a 345 és 355 közötti sávban töltötte a forint, augusztus utolsó hetében azonban újra gyengülni kezdett, ahogy látszott, hogy bajban van a gazdaság.
A második negyedéves GDP-adat minden vártnál rosszabb lett, a beruházások jobban csökkennek, mint ahogy azt várták, és eközben még az is növeli a bizonytalanságot, hogy egyre több fertőzöttet találnak az országban. A közvetlen előzmény pedig az lehetett, hogy Reuters azt írta jegybanki forrásokra hivatkozva: az MNB feladta az álmot, hogy gyorsan kilábalunk a válságból. A forint-euró árfolyam szerdán már megközelítette a 360-as szintet, most pedig át is lépte azt.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.