Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A Balti Atomerőmű részvényeit veheti meg az MVM és egy lengyel üzletember sajtóhírek szerint.
A magyar állami MVM egy lengyel magáncéggel közösen építene atomerőművet az Oroszországhoz tartozó, de Lengyelország és Litvánia között fekvő kalinyingrádi területen – írja egy lengyel elemző.
A liberális-baloldali Polityka hetilap cégcsoportjához tartozó Polityka Insight munkatársa, Robert Tomaszewski szerint a leggazdagabb lengyelek egyike, a Polsat országos kereskedelmi televíziót is birtokló, a kormánnyal jó kapcsolatot ápoló Zygmunt Solorz-Zak az MVM-mel közösen megvenné a paksi atomerőműbővítésben is érdekelt orosz Roszatomtól a korábban 2,4 GW-osra tervezett, de aztán leállt Balti Atomerőmű részvényeit. A kalinyingrádi atomerőmű kihasználásához lengyel területen át kellene vezetéket építeni.
A hírt átvevő vezető ellenzéki napilap, a Gazeta Wyborcza felhívja a figyelmet: Tomaszewski nem szolgál bizonyítékkal arra, hogy a hír igaz-e. A lengyel kormányszervek nem reagáltak, bár állítólag „nem mondtak nemet”. Solorz-Zak cége csak annyit közölt, hogy sokféle lehetőséget mérlegelnek a szénalapú energiatermelésből történő kiszállás jegyében, és ezek egyike egy lengyel tőkével külföldön épülő atomerőmű. Arról nem szólt a vállalat szóvivője, hogy az orosz féllel egyeztettek-e már. A kalinyingrádi területi kormányzat sajtóosztálya viszont azt közölte, hogy nem tud a tervről.
Mindezek alapján bizonytalan, hogy mennyi valóságtartalma van az egyébként szavahihetőnek tartott intézet által felröppentett hírnek, de a balti államok máris tiltakoznak. A lengyel ellenzék szerint a beruházás Vlagyimir Putyin orosz elnök érdekeit szolgálná, hiszen Lengyelországnak mindenféle orosz energiaforrástól függetlenítenie kellene magát, nem csak az olajtól és a gáztól. Morawiecki lengyel miniszterelnök és a három balti ország vezetői két éve arról írtak alá megállapodást az Európai Unióval, hogy lengyel segítséggel hangolják össze az észt, a lett és a litván energiarendszert az unióéval. A Gazeta Wyborcza idézi Dainius Kreivys litván energetikai minisztert, aki azt mondta a Verslo zinios című ottani újságnak: lehet, hogy a hír csak orosz dezinformáció, így akarnak éket verni közéjük és a lengyelek, illetve az EU közé.
(Képünk illusztráció)
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Harmadik birodalmi mintára, de nem német minőségben készült el 50 éve a Balatonig vezető autópálya első fontosabb szakasza. Az állampártnak elég volt, hogy csak Kádár János balatonaligai nyaralójáig ért a sztráda.
Mexikót is hasonló vámokkal sújtja az amerikai elnök.
Egy hollywoodi film forgatókönyvének lapjaira kívánkoznak az izraeli nukleáris fegyver megszerzésének részletei.
Apáti Bence mozgalmának éppen volt érkezése ezt legyártani.
A férje brazil, meg ott elismerik a melegházasságot.