Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
A pékszövetség elnöke szerint átlagban napi három forinttal költünk majd többet, mire a boltok polcait is eléri a kenyér drágulása.
Az étkezési gabona és a nyersanyagok drágulása, valamint a bérköltségek növekedése miatt emelkedhet a kenyér és péktermékek ára a közeljövőben – nyilatkozta a Magyar Pékszövetség elnöke az InfoRádiónak.
A tavaly ilyenkori, aratásközeli árakhoz képest durván 30 százalékkal ment fel a búza ára
– közölte Septe József.
Az energiaárak az elmondása szerint 30-40 százalékkal emelkedtek, a gázolaj pedig 80 forinttal drágult, ami a szállítási költséget dobja meg. Emellett a munkabérköltségek is nőttek.
Septe azt is hozzátette, hogy a magyarok átlagosan 30-39 kilogramm kenyeret fogyasztanak el évente, és egy nap egy emberre 10-12 dekagramm kenyeret szoktak számolni. Így a becslése szerint naponta 3 forint lesz a drágulás mértéke egy átlagember számára.
A kenyér árát azonban több tényező határozza meg. Erről ebben a cikkben írtunk bővebben:
Jó a búzatermés, mégis drágul a kenyér, mi történt?
A növekvő alapanyagárak és munkaerőhiány sújtja a sütőipart, a másik oldalon viszont a minőségi termékekre nyitott fogyasztók jelenthetnek kiutat az ágazat számára. A kézművesek és a multik kereszttüzében a közepes méretű vállalkozások kritikus helyzetbe kerültek, és azoknak a fogyasztóknak is egyre inkább a zsebükbe kell nyúlniuk a pékáruért, akik nem lelkesednek a minőségi termékek iránt.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Chuck Palahniuk 2023-as regénye, a Nem tart örökké már magyarul is olvasható, és választ ígér arra, miért halt meg Marilyn Monroe vagy Kurt Cobain. A művet tizennyolc éves kor alatt semmiképp sem ajánlanák – kritikusunk még fölötte se.
Felföldi József szerint a végjátékban a NER levetett minden álcát, és már simán csak lop.