szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Az olaj és a cseppfolyósított földgáz után egy újabb energiahordozót szankcionálhat az Egyesült Államok.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Republikánus szenátorok törvényjavaslatot nyújtottak be az orosz urán amerikai importjának betiltására csütörtökön – írja a The Guardian.

Az Egyesült Államok a múlt héten döntött az orosz energiahordozók amerikai importjára vonatkozó tilalomról, ugyanakkor az nem terjedt ki az uránra.

"Bár az orosz olaj, gáz és szén importjának betiltása fontos lépés, nem lehet az utolsó" – mondta John Barrasso szenátor, aki a törvényjavaslatot benyújtotta. Barrasso Wyomingot képviseli, amely egy olyan állam, amely profitálhatna az amerikai uránbányászat fellendüléséből.

"Az orosz uránimport betiltása tovább csökkenti Oroszország háborús gépezetének finanszírozását, segít újjáéleszteni az amerikai urántermelést és növeli nemzetbiztonságunkat" – tette hozzá.

Az Egyesült Államoknak több mint 90 atomreaktora van, több, mint bármely más országnak, és nagymértékben függ az import urántól. Az amerikai Energiainformációs Hivatal adatai szerint az orosz urán 2020-ban az amerikai beszerzések 16 százalékát tette ki.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!