9 eurós országos tömegközlekedési bérletet vezetnek be a németek

Az intézkedés nem független az orosz kőolajkitettség felszámolásának kísérletétől.

  • hvg.hu hvg.hu
9 eurós országos tömegközlekedési bérletet vezetnek be a németek

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.

A német törvényhozás felsőháza pénteken véglegesen jóváhagyta azt a 2,5 milliárd eurós tervet, amely alapján a nyárra 9 eurós (kb. 3500 forint) havi tömegközlekedési bérletet kínálnának – írja a Politico. A Bundesrat jóváhagyása azt jelenti, hogy a három hónapos támogatott bérlet terve június 1-jétől életbe is lép.

A havibérlet az összes buszra, villamosra, metróra és egyéb helyi közlekedési eszközre – beleértve a helyközi vonalakon közlekedő regionális vonatokat is – érvényes lesz. Ez elméletileg lehetővé teszi, hogy az új jeggyel hatalmas kedvezménnyel lehessen utazni egész Németországban. Összehasonlításképpen: jelenleg egy havibérlet, amely csak a berlini tömegközlekedési rendszer két központi zónájában érvényes, havonta 86 euróba (kb. 33 000 forint) kerül.

Az új tömegközlekedési szabályozást Oroszország ukrajnai invázióját követően jelentették be, ami részét képezi az energiaimporttól való függőség csökkentését és a tiszta közlekedési módok elterjedésének növelését célzó intézkedéseknek. Volker Wissing közlekedési miniszter a héten úgy nyilatkozott: az árcsökkentés esélyt ad a tömegközlekedés üzemeltetőinek arra, hogy rávegyék az autótulajdonosokat a végleges átállásra.

A kritikusok szerint a terv túltömött, zsúfolt vonatokat és buszokat fog eredményezni, míg egyesek a gazdagabb turistaövezetekben attól tartanak, hogy ez a városlakók beáramlásához fog vezetni.

Az orosz–ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találja:

Iskolát lőttek az oroszok Luhanszkban, Zelenszkij szerint a Donbasz megsemmisült - percről percre a háború 86. napjáról

Zelenszkij szerint az oroszok minél több ukránt akarnak megölni és minél nagyobb kárt akarnak okozni az országban. Az Egyesült Államok szenátusa megszavazta a 40 milliárdos segélyt Ukrajnának. Kövesse velünk az orosz-ukrán háború legfontosabb történéseit!

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?