szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az Amszterdam megbízásából működő, gázvásárlást bonyolító cég szerint számítottak erre, és van alternatív forrásuk.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Oroszország kedden leállítja a gázszállításokat Hollandiába – közölte a holland hátterű GasTerra kereskedőcég hétfőn, miután a vállalat megtagadta, hogy rubelben fizessen a Gazpromnak.

A Gazprom Export az oroszok ukrajnai inváziója miatt bevezetett szankciók miatt követelte, hogy az európai országok rubelben fizessenek az orosz gázszállításokért. A Gazprom már korábban leállította a Finnországba, Lengyelországba és Bulgáriaba való gázszállítást, miután ezen országok nem voltak hajlandók eleget tenni az új fizetési feltételeknek.

A GasTerra, amely a holland kormány nevében vásárol és kereskedik a gázzal, közölte, hogy számolt Oroszország gázszállítások leállítására vonatkozó lépéseivel, és „máshonnan” vásárolta meg a Gazpromtól októberig várt 2 milliárd köbméter gáz egy részét.

A holland energiafelhasználás mintegy 44 százaléka gázon alapul, de kormányzati adatok szerint a holland gáznak csak mintegy 15 százaléka származik Oroszországból. A holland kormány korábban bejelentette, hogy az ország az év végéig felhagy az orosz fosszilis energiahordozók felhasználásával.

(Guardian)

Az orosz–ukrán háború eseményeit követő hírfolyamunkat alább találja:

Újra előkerült Putyin vélt betegsége, következhet Donbasz „felszabadítása" - percről percre a háborúról

Közel 100 napja dúlnak harcok az oroszok és az ukránok közt. A főtitkárhelyettes szerint a NATO-nak joga van a kelet-európai bevetésekhez, mivel Moszkva felrúgta a megállapodást. Szergej Lavrov orosz külügyminiszter egy interjúban arról beszélt: épeszű ember nem gondolhatja, hogy Vlagyimir Putyin beteg lenne. Percről percre az orosz-ukrán háborúról.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!