Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Volt, aki másfél milliós büntetést kapott.
2022-ben összesen 73,8 millió forint bírságot szabott ki a parlagfűvel fertőzött területek tulajdonosaira a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) – írja a Napi.hu. A portál beszámolója szerint a csúcsbírság 1,5 millió forint volt. Magyarországon 2-2,5 millió ember küzd allergiás tünetekkel, így őket jelentősen érinti az, hogy ki kaszálja le a parlagfüvet és ki hagyja burjánzani.
A kiszabott bírságok összege azonban évről évre csökken: 2019-ben még 136 milliót szedtek be a hanyag telektulajdonosoktól a Nébih munkatársai, 2020-ban viszont már csak 127, majd egy évvel később 108 millió forintot. Ehhez képest a 73 millióra való visszaesés komolynak számít.
A megyei kormányhivatalok 2022-ben 1394 esetben bírságoltak, belterületen pedig 57-szer. Míg a másfél milliós bírság külterületen született, belterületen a legmagasabb, mit kiszabtak, mindössze ötvenezer forint volt. Hivatalosan parlagfűvel fertőzött terület miatt Magyarországon 15 ezer és ötmillió forint közötti büntetést lehet kiszabni – ezek a büntetési tételek pedig a Nébih tájékoztatása szerint idén sem fognak változni.
Több mint duplájára nőhet a parlagfűre érzékenyek száma a klímaváltozás miatt
Az éghajlatváltozás az invazív fajok megjelenését is elősegíti, ami az allergia szempontjából szintén nem kedvező: ezek olyankor is bocsáthatnak ki pollent, amikor az őshonos fajok amúgy nem szoktak.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.