Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Igaz, múlt csütörtökön még 394 forint volt.
Gyengült a forint hétfő reggelre a péntek esti árfolyamához képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Az eurót hétfő reggel hét órakor 390,23 forinton jegyezték a péntek esti 389,70 forint után, a dollár jegyzése 354,91 forintra emelkedett 353,22 forintról, a svájci franké pedig 405,92 forintra ment fel 405,33 forintról.
Hétfő reggeli jegyzésén a forint 1,5 százalékkal áll gyengébben az egy héttel korábbinál az euróval, 1,7 százalékkal gyengébben a dollárral és 1,2 százalékkal gyengébben a svájci frankkal szemben.
Az év eleje óta a forint 2,3 százalékkal erősödött az euró, 4,9 százalékkal erősödött a dollár ellenében és 0,5 százalékkal gyengült a svájci frankkal szemben.
Ahogy arról beszámoltunk, a forint a vízumszigorításról szóló hírek megjelenésével – így azoktól aligha függetlenül – kezdett jelentősen gyengülni, múlt csütörtökön érte el a mélypontot 394 forintos euróárfolyammal, ami azt jelenti, hogy legutóbb márciusban volt ennyire gyenge az euróhoz képest a hazai fizetőeszköz.
A forint hetek óta tartó trendszerű gyengülésének – szakértők szerint – nincs igazából egy konkrét makrogazdasági oka, sokkal inkább az a helyzet, hogy a befektetők egy sor „kisebb”, de legalábbis nem új keletű probléma miatt kockázatos helynek látják Magyarországot.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.