Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

A GVH „megteszi a szükséges intézkedéseket”, mert az NGM szerint „túl drága” a liszt

Nagy Márton minisztériuma nehezményezi, hogy a boltokban drágult a liszt, a tej és a cukor, miután az adott termékek kikerültek a hatósági árkorlátozás (kötelező akciózás) alól.

  • hvg.hu hvg.hu
  • +${remainingCount} szerző
A GVH „megteszi a szükséges intézkedéseket”, mert az NGM szerint „túl drága” a liszt

A Gazdasági Versenyhivatal „panaszeljárás keretében megvizsgálja a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) által feltárt és jelzett árképzési gyakorlatot, az azt alátámasztó bizonyítékokat, és megteszi a szükséges intézkedéseket” – jelentette be a GVH.

A bejelentés előzménye: az NGM – amely augusztus eleje óta irányítja a fogyasztóvédelmet – nehezményezte, hogy a kötelező akciózás kivezetése után a nagy kereskedelmi láncoknál emelkedett a kötelező akciózás alá tartozó termékek (liszt, tej, cukor) ára. A minisztérium szerint az áremelések „jelentős mértékűek”, „túlzók”, „aggályosak”, a vállalkozások „tisztességtelenek”.

Az NGM máris Árhivatallá alakítja a fogyasztóvédelmet

A gazdasági minisztériumban meglepődtek, hogy a korábban hatóságilag korlátozott árú termékek drágultak a hatósági árkorlátozás kivezetésével. A tárca – egyelőre – nem mondja meg azt, hogy pontosan hány forintért kellene árulni a lisztet, mindenesetre a mostani árak szerintük „túlzók” és „tisztességtelenek”, ezért versenyjogi és fogyasztóvédelmi vizsgálatot indít.

Az NGM ezért kezdeményezte a GVH vizsgálatának megkezdését, illetve a fogyasztóvédelem és a GVH közös fellépését.

A GVH közleményében nem említi, hogy az NGM által tett bejelentés, illetve az abban megfogalmazott álláspont nem jelenti, hogy a szóban forgó vállalkozások bármilyen jogsértést követtek volna el. A GVH azt sem hangsúlyozza, hogy további versenyhivatali lépésekre csak abban az esetben kerül sor, ha azt a hivatal maga indokoltnak ítéli.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

A magyar vasút olyan, mint a magyar oktatás vagy az egészségügy: rendkívül elhivatott emberek hatalmas munkája kell ahhoz, hogy ellensúlyozzák, mennyire kevés pénzt ad az állam. Ami pénz a vasútra megy, az arra jó, hogy a menetrend ne nagyon romoljon, a legrosszabb kocsikat lecseréljék, na és hogy a Budapest–Belgrád vasút épüljön.