Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Meglepően alacsony volt 3,4 százalékkal az augusztusi infláció Magyarországon, ám uniós összehasonlításban még ez is a negyedik legmagasabb adat. Októbertől pedig várhatóan újra 4 százalék fölé gyorsul a drágulás üteme Magyarországon.
Az eurózóna országainak átlagos inflációja 2,2 százalék volt augusztusban, míg a teljes Európai Unió átlagos inflációja 2,4 százalékos – tette közzé az összesített adatokat az Eurostat.
Az uniós országok sorában Romániában volt a legmagasabb az infláció, 5,3 százalékos. A sorban Belgium (4,3 százalék) és Lengyelország (4 százalék) következik. A magyarországi infláció volt a negyedik legmagasabb az EU-ban 3,4 százalékkal.
A legalacsonyabb, 1 százalék alatti inflációs értékeket Lettországban és Litvániában mutatták ki.
A magyar adat ezzel együtt nem tekinthető rossznak, különösen, hogy a megelőző hónapban, júliusban 4,1 százalékra ugrott a mutató. Igaz, ez jórészt az élelmiszerek kötelező akciózásának kivezetéséhez volt köthető.
A hazai infláció a várakozások szerint a következő hónapokban, leginkább októbertől újra gyorsulni fog, az augusztusi adat mögött egyszeri tényezők is álltak:
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.