szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Pénteken nem győzünk majd válogatni, hogy melyik időjárási szélsőségtől szenvedjünk. Legalábbis, ha bejön az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) előrejelzése.

Elsőfokú figyelmeztetést adott ki az OMSZ öt északnyugati megyére az intenzív eső és a jelentős mennyiségű hó miatt. A pénteki napra vonatkozó figyelmeztetés azt jelenti, hogy az adott területeken 24 óra alatt több mint 20 milliméter eső, 12 óra alatt pedig több mint 5 centiméter friss hó hullhat.

Eközben négy délkeleti megyében a heves, 70 km/h-nál erősebb déli széllökések okozhatnak gondokat.

Országos Meteorológiai Szolgálat

A nap a Dunántúlon intenzív esőzéssel kezdődik, amit délután vált fel a havazás a mostani kilátások szerint. Nagyobb mennyiségű hóra főként a Dunántúli-középhegységben és az Alpokalján lehet számítani.

Este már az ország középső részén és az Északi-középhegységben is havazni fog, de ott kisebb mennyiség várható.

Pénteken mindeközben kiugróan magas hőmérsékleti értékek is várhatók: a nappali hőmérséklet 3 és 11 fok között valószínű, a 10 fok közeli hőmérséklet a szeles Dél-Alföldön lehet. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 0 fok körül alakul.

Északnyugaton lesz a hidegebb, és ott délután további lehűlés várható.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Veszélyes lehet az egészségére, ha zárt helyen szárítja a ruháit

Veszélyes lehet az egészségére, ha zárt helyen szárítja a ruháit

Egy vonatgázolás lelki háttere

Egy vonatgázolás lelki háttere

Öt év után elkezdték felépíteni a kikötőt, amit Magyarország vásárolt Triesztben

Öt év után elkezdték felépíteni a kikötőt, amit Magyarország vásárolt Triesztben

Elfogyott a magyar dió a boltokból, ukrán és román áru maradt helyettük

Elfogyott a magyar dió a boltokból, ukrán és román áru maradt helyettük