szerző:
ingatlanmenedzser.hu
Tetszett a cikk?

A közgyűlés először 2004 elején, a Rác fürdő rekonstrukciója...

A közgyűlés először 2004 elején, a Rác fürdő rekonstrukciója megkezdésével egy időben járult hozzá a sikló építéséhez. Az eredeti befejezési határidőt azóta már mindkét beruházás esetében módosították. 

A legutóbbi tervek szerint a fürdőrekonstrukció a jövő nyáron fejeződik be. A sikló építésének meghosszabbított engedélye tavaly szeptemberben lejárt, azóta nincs engedély a beruházásra, amelyre még egyébként a környezetvédők tiltakozása miatt környezetvédelmi szakhatósági engedély, illetve vasúthatósági és építési engedély sincs. 

Ikvai-Szabó Imre (SZDSZ) és Hagyó Miklós (MSZP) főpolgármester-helyettesek előterjesztésükben egy új szerződés megkötését indítványozzák. Ennek már részese lenne az  I. kerület is, mivel több év után nemrég kiderült, hogy a sikló kerületi tulajdonú földterületet is érint. 

Bagdy Gábor (KDNP) és Hutiray Gyula (Fidesz) egyaránt azt vetette fel, miért vesz még mindig részt a projektben a Budapest Gyógyfürdői Zrt., amikor egyértelművé vált, hogy nem érinti a fürdő telkét a sikló építése. Szerintük érdekes a helyzet azáltal, hogy a fürdőcég gyakorlatilag egy pénzügyi befektetőnek tekinthető, miközben a saját pénzügyi helyzete sem éppen a legjobb, ezért is próbál túladni ingatlanokon. Furcsállották azt is, hogy négy évvel az eredeti kezdési határidő után derült ki: az I. kerületnek ingatlantulajdona van a projekthez kapcsolódóan. 

Halmágyi Judit (SZDSZ) úgy vélte, hogy a komplexitás miatt fontos a fürdőcég részvétele a projektben, amely szerinte 2010-re meg is valósulhat. 

Az új szerződés egyebek közt rögzíti, ha a Rác fürdőnél tervezett parkoló-garázs és a sikló építése 2009. augusztus 31-ig nem kap építési engedélyt, póthatáridőt jelölhetnek meg. Ha ez alatt sem kap engedélyt a projekt, az önkormányzatok jogosultak azonnali hatállyal felmondani a szerződést. 

A sikló és a mélygarázs megépítése után az építmények a beruházó Rác Sikló Kft. tulajdonában lesznek. A földhasználati jogért a cég egyszeri 36 millió forintot, illetve földhasználati díjként 50 évig havonta 484 ezer forintot fizetne a fővárosi önkormányzatnak. Az eredeti 2004-es szerződésben a földhasználati jogért 408 millió forintot fizetett volna a beruházó 50 évig. Az első tíz évben havi 300 ezer, a továbbiakban havi 605 ezer forintos részletekben.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!