Tetszett a cikk?

Juhász Ferenc honvédelmi miniszter vagyona 95 millió forintos budai házzal gyarapodott. A miniszter "megbánta" ingatlanvásárlását, melyet állítása szerint családjának és baráti kölcsönöknek köszönhet.

Juhász Ferenc feleségével és apósával közösen vásárolta meg 95 millió forintért azt a 272 négyzetméteres Lejtő utcai házat, amelyet eredetileg 142 millió forintért, öt hálószobával, két fürdőszobával, vendéglakrésszel, fitneszteremmel és szaunával hirdettek meg. A miniszter az ügy kipattanása után kijelentette: megbánta a lakásvásárlást, mert nem mérte fel, hogy "elemi ereje van, és nemcsak a lejáratásában érdekeltek számára fontos ügy", de most már nem áll el tőle.

Juhász legutóbbi vagyonnyilatkozatából nem derül ki, miből futhatta a beruházásra. A februári állapot szerint lakástulajdona mellett csak hét és fél millió forintnyi megtakarítás, 500-600 ezer forint készpénz és havi 720 ezer forintos fizetés szerepel. A vagyonnyilatkozat leadása óta már közel egy év eltelt, a következő vagyonnyilatkozatban pedig "fel lesz tüntetve az ingatlanvásárlás körülménye" - mondta a hvg.hu-nak a miniszter sajtószóvivője. Juhász Ferenc a napokban az ügy tisztázása érdekében vagyonnyilatkozati eljárás megindítását kérte az illetékes parlamenti bizottságtól.

Az ingatlanvásárlást a miniszter szerint feleségének, Szendrák Csillának 20 milliós magánvagyona (ez az összeg a házastársi vagyonnyilatkozatban is szerepel), továbbá a miniszter apósának, Szendrák Bélának 33 millió forintos támogatása tette lehetővé. (Nyékládháza lakói – mint egy újsághírből kiderült - meglepődtek, amikor kiderült, hogy egy „milliomos” lakik a városban, a honvédelmi miniszter apósa személyében. Szendrák Béla ugyanis nem állt tehetős ember hírében.) A miniszter ezen kívül harmincmillió forint hitelt is felvett magánjogi szerződésekkel, ebből tizenöt milliót a Füzesi családtól. A kölcsönadó Füzesi István, akinek fia a Honvédelmi Minisztérium egyik cégének igazgatósági elnöke, gazdasági kapcsolatban volt Csuka Lászlóval, Kulcsár Attila volt főnökével, akit a brókerbotrány miatt elbocsátottak a cégtől. Egyelőre nem tudni, ki lehet a fennmaradó tizenötmillió forint hitelezője.

Nem az a megoldás, hogy egy politikus csak akkor hajlandó megmagyarázni, milyen forrásokból finanszírozta lakásvásárlását, amikor a közvélemény már „gyanús ingatlanügyekről” beszél – mondta Somogyi Zoltán kommunikációs szakértő a hvg.hu-nak. Úgy tűnik, kevesen fogadják meg a jó tanácsot: a politikai elit képviselői közül Horn Gyula, Orbán Viktor, Torgyán József és Magyar Bálint költözött budai luxusvillába az elmúlt években, kínos magyarázkodásra kényszerülve.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!