szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Fidesz a nagyobb élelmiszerbiztonság érdekében azt javasolja, hogy az élelmiszereket vonják ki az áruk szabad mozgásáról szóló uniós irányelv alól – mondta Font Sándor, az ellenzéki párt mezőgazdasági kabinetvezetője.

A politikus azt is szorgalmazta, hogy törvény rendelkezzen az egységes, önálló költségvetési támogatással rendelkező és az állategészségügyi szolgálatra alapozott élelmiszerbiztonsági szervezetről. Font szerint ezzel a két lépéssel megakadályozható, hogy Magyarország végleg Európa élelmiszerszemét-lerakóhelyévé váljon.

A mezőgazdasági bizottság tavaly egyhangúlag fogadott el határozatot az élelmiszerbiztonság kérdésében, azonban amikor erre alapozva határozati javaslatot nyújtott be az Országgyűlésnek, akkor a kormánypárti képviselők azt már nem támogatták – emlékeztetett Font.

A megnyitott határok lehetőséget adtak olyan élelmiszerek beáramlására, amelyek normális körülmények között emberi fogyasztásra alkalmatlanok – fogalmazott a Fidesz szakpolitikusa. Aki szerint a kormány gyakorlati intézkedéseket nem tett a M.E.G.A. Trade-botrány kirobbanásáig. Akkor rájöttek, hogy arra, hogy mégiscsak egy kézben kellene összpontosítani az élelmiszerbiztonsági szervek felügyeletét, ennek megvalósítására azonban júliusig haladékot adtak saját maguknak – fejezte ki rosszallását Font.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Trend

Élelmiszeripar - fogyóban

HVGAz élelmiszer- és dohányipar forgalmának mintegy kétharmadát adják az ötszázas toplistára felkerült cégek.

MTI Gazdaság

Stagnáló élelmiszerárak, tarolnak a mélyhűtött termékek

A megszorító intézkedések ellenére az élelmiszerárak a 2006 augusztus-novemberi időszakban általában a négy évvel korábbi szinten mozogtak, míg a háztartási vegyiáruk árszintje ebben az időszakban 10 százalékkal csökkent - áll az ACNielsen legfrissebb felmérésében.

MTI Itthon

Navracsics: a kormány a felelős az élelmiszerbotrányért

A Fidesz frakcióvezetője szerint a kormány a felelős az elmúlt hetekben kialakult élelmiszerbiztonsági problémákért, mert "szétverte" a közigazgatást. Navracsics Tibor ezt hétfőn mondta a parlamentben, reagálva Gyurcsány Ferenc miniszterelnök napirend előtti felszólalására.

Gazdaság

Hiányos élelmiszer-ellenőrzés

A romlott élelmiszerektől kockázatelemzésen alapuló, szúrópróbaszerű vizsgálatokkal próbálja megvédeni a fogyasztókat az állat-egészségügyi hatóság, a feketekereskedelem lefülelésében azonban egyedül tehetetlen.

MTI Itthon

Süth: a hazai élelmiszerek biztonságosabbak

Az ünnepek előtti időszakban végzett élelmiszerellenőrzések újra bebizonyították, hogy a hazai termékek biztonságosabbak a fogyasztók számára, mint a külföldről érkezettek - mondta Süth Miklós, főállatorvos.

hvg.hu Itthon

Milyen élelmiszert ne vegyünk? - állista és valódi lista a neten

“Mit NE vásároljunk? Itt az újracsomagolt termékek négyszázas listája!” – ezzel a szöveggel terjed az interneten egy több oldalas lista azokról az élelmiszerárukról, amelyeket állítólag az élelmiszerbotrányba keveredett cég meghamisított, azaz átcimkézett. Bár a lista valójában nem csak átcímkézett termékeket tartalmaz, az agrártárca időközben közzétette azt a listát, amelyen tényleg a meghamisított áruk vannak feltüntetve.

Itthon

Élelmiszerbotrány

Elképzelhető, hogy nemzetközi élelmiszer-maffia nyomára akadt az állat-egészségügyi hatóság a M.E.G.A.-cégcsoport raktáraiban, ahol importált élelmiszerek szavatossági idejét manipulálták.

MTI Itthon

Büntetőjogi kategória lehet az élelmiszerhamisítás

Az élelmiszerhamisítás ne szabálysértési, hanem büntetőjogi kategória legyen a jövőben - szorgalmazta Bárány László, a Baromfi Terméktanács elnöke, a főállatorvos által az élelmiszerbiztonságról összehívott szakmai találkozót követően.