szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Északnyugat-Európa felett nagy kiterjedésű ciklon örvénylik. Hatására a Brit-szigeteken, a Skandináv-félszigeten, valamint a Német-lengyel- alföldön erősen felhős az ég, többfelé esik az eső, záporeső. Ciklonok hatására változékony, többfelé csapadékos az idő a Kelet-európai-síkság északi részén és a Fekete-tenger környékén is. Ugyanakkor kontinensünk déli felének időjárását anticiklon alakítja.

Ezen a területen a hajnali pára és köd feloszlása után több órára kisüt a nap, csapadékról nem érkezik jelentés. A hőmérséklet csúcsértéke Európa északi, északkeleti tájain már csak 7 és 12 fok között alakul.
Ezzel szemben a Kárpát-medencében, a Balkán-félszigeten, valamint a Földközi-tenger térségében a kora délutáni órákra 20, 27 fokig melegszik fel a levegő.

Péntek estig az északnyugat-európai ciklon hidegfrontja átvonul a Kárpát-medence felett, emiatt sokfelé várható eső, zápor és péntekre jelentősen visszaesik a hőmérséklet.

Előrejelzés az ország területére péntek estig
Csütörtökön napközben a gyakran erősen felhős ég mellett még néhányórás napsütésre is lehet számítani, és csak néhol fordul elő kisebb eső, zápor. Estétől északnyugat felől beborul az ég, egyre több helyen várható eső, zápor, helyenként zivatar. Pénteken északnyugat felől fokozatosan csökken a felhőzet és délután az ország nagy részén már kisüt a nap. Kezdetben még sokfelé, majd főként délen és keleten valószínű eső, zápor. A többfelé élénk, helyenként erős délnyugati szél estétől északnyugatira fordul, és néhol viharossá fokozódik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 7, 12, a legmagasabb nappali hőmérséklet pénteken 11, 15 fok között alakul.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Tech

Normális az időjárás, vagy ez már a vég?

Melegrekord, hőhullám, zacskós víz, riasztás, szupercella, viharos széllökések, monszunszerű esőzés. Az időjárásunk kiszámíthatatlanná, változékonnyá vált? Ez már a globális felmelegedés és a klímaváltozás eredménye, vagy csak mi lettünk érzékenyebbek az ablakon túl és a tévé képernyőin is egyre gyakrabban látható viharokra?