szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az SZDSZ követ dobott a politikai élet állóvizébe, amikor letette az asztalra a szakértői kormány megalakításának javaslatát, de ma már nem ennek van aktualitása - mondta Fodor Gábor, az SZDSZ elnöke a Magyar Televízió (MTV) Nap-kelte című műsorában szerdán.

Fodor Gábor elmondta, örülnek, hogy élénk vitát tudtak kialakítani ebben az ügyben, de a jelenlegi válsághelyzetben inkább már annak látnák értelmét, ha a kisebbségi kormány egyes konkrét kiadáscsökkentési tervek mögé tudna támogatást gyűjteni. A szakértői kormányra tett javaslatot ugyanakkor persze nem vonták vissza - jegyezte meg. Egy azonban biztos: az országnak most nincs szüksége előre hozott választásra, mert ha ez bekövetkezne, az már oly mértékben ingatná meg a bizalmat az ország iránt, ami egyenlő lenne a politikai katasztrófával - hangsúlyozta.

Arra kérdésre, hogy az SZDSZ támogatja-e majd a kisebbségi kormány által készített költségvetést, Fodor Gábor azt mondta: erre még korai válaszolni. Jelenleg éppen a harmadik verziója készül a büdzsének, de hogy az milyen lesz, azt még nem látni - tette hozzá magyarázatul. Azt mindenesetre üdvözli - jegyezte meg -, hogy az MSZP által bejelentett kiadáscsökkentő intézkedések egybeesni látszanak az SZDSZ korábban bejelentett szándékaival. Az adóátrendezések során azonban a szabad demokraták nem kívánnak lemondani az adóterhek mérséklésének szükségességéről: így például valamilyen adósáveltolással is el tudnák képzelni a középosztályra nehezedő terhek enyhítését - jelezte.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Itthon

Szakértői kormány: nem több egy kósza gondolatnál

Hogy Fodor Gáborék tényleg hisznek-e a szakértői kormány bevethetőségében, vagy csak bedobtak egy jól hangzó lózungot, és valójában azt szeretnék, hogy az MSZP-hez nem szorosan kötődő figura vezesse a kormányt, nem tudni. Mindenesetre mi annyira azért komolyan vettük, hogy eljátsszunk a gondolattal: hogyan nézne ki a virtuális Surányi-kormány?

MTI Itthon

IMF-hitel: az MSZP és az SZDSZ támogatja, a többieknek aggályaik vannak

Az MSZP és az SZDSZ támogatta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök stabilizációs és növekedési javaslatait, valamint a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) kötendő megállapodást a keddi ötpárti tárgyaláson, míg a Fidesz lemondásra szólította fel Gyurcsány Ferencet, és a KDNP-hez hasonlóan aggályosnak tartotta az IMF-től kért támogatást, amivel kapcsolatban az MDF-nek is voltak kérdései.

Vélemény

A szakértői kormány csapdája

A szakértői kormány ígérete kétszeresen is csapda. Csapda a választópolgároknak, és csapda a volt koalíciós társaknak, az SZDSZ-nek és az MSZP-nek is.

MTI Itthon

Gyurcsány: az MSZP-SZDSZ együttműködés nemzeti érdek

A nemzeti csúcs összehívásának és a 12 pontos cselekvési tervnek a támogatását kérte a kongresszustól Gyurcsány Ferenc pártelnök, miniszterelnök zárszavában. Az átdolgozott kongresszusi határozatot egyhangú szavazással, kézfeltartással fogadták el.

Itthon

Szakértői kormányt vagy előrehozott választást sürgetnek Demjánék

Szakértői kormány felállítását sürgeti a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége. Demján Sándor, a VOSZ ügyvezető elnöke a szervezet küldöttgyűlése után úgy fogalmazott: olyan kormányra van szükség, amelynek többsége van a parlamentben, és azonnal megkezdi a reformokat – olvasható az InfoRádió weboldalán.

MTI Itthon

Gusztos: hiba volt a szakértői kormány mellett lecövekelni

Gusztos Péter szerint az SZDSZ politikájában mind külső, mind belső korrekcióra szükség van; a párt ügyvivője a Magyar Televízió Nap-kelte című műsorában arról is beszélt, hogy taktikai hiba volt a szakértői kormány gondolata mellett véglegesen lecövekelni.

Vélemény

Szent-Iványi: az SZDSZ ragaszkodik az adócsökkentéshez

Szentiványi István, az SZDSZ Országos Tanácsának elnöke, az Európai Parlament képviselője reméli, összefog az ellenzék, és a két hét múlva esedékes szavazás során többséget kap a költségvetési kiadások növelésének törvényben előírt korlátozása. A „plafonnal” rá lehetne szorítani a kisebbségben kormányzó MSZP-t, hogy a soron következő országgyűlési választok előtt ne kezdjen szavazatszerző osztogatásba.