szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Nukleáris hulladékot helyeztek a Greenpeace nemzetközi környezetvédelmi szervezet aktivistái csütörtökön az Európai Parlament brüsszeli épületeinek két főbejáratához, hogy befolyásolni próbálják a témáról az európai uniós képviselőtestületben a közeljövőben folytatandó jogszabály-alkotási vitát.

A szervezet - közleménye szerint szakemberek által biztonságosan lezárt kis konténerekben - négy különböző országból származó hulladékot juttatott a bejáratokhoz, és több aktivistájuk - élőláncot alkotva és összebilincselve - testével védelmezte a tartályokat.

Az EP épületében csütörtökön a kétnapos rövid plenáris ülés második napja zajlott. Az akció kezdete után egy órával a rendőrség még nem avatkozott be.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Itthon

Sajnálja a Greenpeace a nem ellenőrzött információt

Helyreigazítást közölt a Greenpeace. A környezetvédő szervezet keddi közleményében egy, a Napi Ász oldalán megjelent Google Earth fotóra hivatkozva arról írt, hogy a timföldgyár tározójának falán már a gátszakadás előtt látni lehetett egy repedést.

hvg.hu Gazdaság

Az új Széchenyi-tervet kritizálja a Greenpeace

A Greenpeace szerint az új Széchenyi-tervből az derül ki, hogy az ország az atomenergia és a génmódosított szervezetek útján akar haladni, derül ki. A környezetvédelmi szervezet a napokban a saját kampánytémái mentén vizsgálta meg az új Széchenyi-terv tartalmát. Az ország gazdaságpolitikáját tíz évre meghatározó tervből sajnos hiányzik a szükséges zöld paradigmaváltás – mondja a Greenpeace.

MTI Itthon

Valótlant állított a Greenpeace

A Greenpeace környezetvédő szervezet azt állította, már a katasztrófa előtti napon készült műholdfelvételeken látszott, hogy megrepedt a Magyar Alumíniumtermelő és Kereskedelmi (MAL) Zrt. Ajka melletti iszaptározójának gátja. A felvételről azonban nem tudni, mikor készült, és nem is ott szakadt át a gát, ahol látni vélték a repedést.