szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A feltörekvő országok lakói sokkal bizakodóbbak a gazdasági kibontakozást illetően, mint a fejlettebb államok polgárai - derül ki az Ipsos közvélemény-kutató intézet felméréséből, amit a január 26-30. között Davosban tartandó világgazdasági fórumra készített.

Az Ipsos összeállítása szerint a brazilok bíznak a legjobban abban, hogy gazdaságuk fél év múlva jobb állapotban lesz, mint most: a megkérdezettek 78 százaléka véli így. Ugyanez az arány mindössze 4 százalék Franciaországban - a legalacsonyabb a felmért 24 országban. Magyarország is a sereghajtók között van Japánnal és Nagy-Britanniával egyetemben. Brazília mögött a második helyen India áll, 61 százalékkal, majd Szaúd-Arábia és Kína következik, 47 és 44 százalékkal.

Európában pillanatnyilag Németország a legoptimistább, itt a megkérdezettek 27 százaléka bízik abban, hogy a gazdaság tovább erősödik a következő fél évben. Az egyes országcsoportok szerint Latin-Amerika a legderűlátóbb 52 százalékkal, a következő 50 százalékkal a Brazília, Oroszország, India, Kína alkotta BRIC csoport, 32 százalék az optimisták aránya a Közel-Keleten és Afrikában, Európa 16 százalékkal a sor végén kullog.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Népszabadság: kedveltebb lett az EU a Szonda Ipsos felmérése szerint

A Népszabadság által közölt a Szonda Ipsos közvélemény-kutatásából kiderült: míg júliusban 38 százalék volt azok száma, akik Magyarország európai uniós csatlakozásában inkább előnyt láttak, addig most január elején már a megkérdezettek 46 százaléka vélte úgy, hogy a tagság előnyös az ország számára.