szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A 400 órás túlóratörvénnyel alapvetően egyetértenek a Fidesz támogatói, de abban már nem olyan biztosak, hogy egy munkavállaló mondhat-e nemet a főnöke túlórát követelő kérésére.

Tüntetéssorozat a túlóratörvény ellen
Évek óta nem látott tüntetési hullámot váltott ki a túlórák növelését célzó, rabszolgatörvényként is emlegetett jogszabály parlamenti elfogadása. Az ellenzék a parlamentben, a diákok az utcákon folytatták a tiltakozást, már-már a 2006-os zavargásokat idéző körülmények között.
Friss cikkek a témában

A túlóratörvény elfogadása eddig példátlan közös ellenzéki összefogást eredményezett, és az ellenzéki pártok támogatói is egy platformra kerültek. Nagyon nagy arányban az ellenzéki szavazók és a bizonytalanok is egyetértenek azzal, hogy a 400 órás túlóratörvénnyel a kormány túlment egy határon - ez derült ki a Závecz Research Indexnek készített felméréséből.

A Fidesz szavazói szerint bár nem volt túlzás a túlóra bővítése, egy kérdés a kormánypárt támogatóit is megosztja. Bár a Fidesz azzal érvel a törvény elfogadása mellett, hogy túlórát kivetni csak a munakvállaló beleegyezésével lehet, a szakszervezetek szerint sok munkás egyszerűen nincs abban a helyzetben, hogy nemet mondjon a főnökének, kiszolgáltatott helyzete miatt nem tud következmények nélkül a túlóra ellen tiltakozni. A közvélemény-kutatóintézet szerint ezzel, tehát a szakszervezetek állításával értettek a leginkább egyet a Fidesz szavazói. "A Fidesz-szavazók rendkívüli módon megosztottak abban, hogy egy munkavállaló mondhat-e nemet a főnök kérésére, amikor túlórára akarja őt kötelezni" - nyilatkozta az RTL Híradónak Závecz Tibor alapító-ügyvezető.

Ettől függetlenül a Fidesz támogatói azzal már többségében nem értenek egyet, hogy meg kellett volna engedni az ellenzéki képviselőknek, hogy beolvashassák a közmédiában a követeléseiket, az öt pontot.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!