szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A XII. kerületi önkormányzati képviselő kettős mércét emlegetett egy hétfői bejegyzésében.

Az LMP felfüggesztette Hajdu Máriának, a párt XII. kerületi önkormányzati képviselőjének a párttagságát. A képviselő hétfőn a Facebookon kifogásolta, hogy az ellenzéki összefogás azt a Hajnal Miklóst indítja a Hegyvidéken az országgyűlési választásokon, aki valótlanul állította, hogy közgazdász, miközben nincs is diplomája.

Hajnal diplomájának a kérdése azért fontos, mert nemrég az MSZP kitette a pártból Bangóné Borbély Ildikót, mert azt állította, hogy közgazdászként végzett a Budapesti Gazdasági Főiskolán, miközben az intézményben ennek semmi nyoma sem volt.

Hajdu Mária kettős mércét emlegetett a bejegyzésében, és hiányolta Hajnal esetében a következményeket.

Az ellenzéki előválasztáson a momentumos Hajnal Miklós nyert, ő lesz az ellenfele a XII. kerületben a fideszes Fürjes Balázsnak. A bejegyzésében azt írta Hajdu szerdán, hogy „indíthattak volna más, tisztességesebb és az igazmondásra hajlamosabb jelöltet az ellenzéki oldalon. Például a képviselőségről lemondott Hajnal Miklós utódját, Vadász Gábort”. Ennek ellenére a teljes ellenzék, köztük az LMP is, még mindig sziklaszilárdan Hajnal Miklós mellett áll – tette hozzá a képviselő.

Hajnal Miklós: Soha nem állítottam, hogy van diplomám

A Momentum elnökségi tagja félbehagyta angliai tanulmányait, most sumákolással vádolják egy olyan kisfilmben, amit Gulyás Gergely miniszter is megosztott.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!