Háború Ukrajnában
Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Az "elhibázott brüsszeli szankciós politikát" kárhoztatta Németh Szilárd rezsibiztos az energiaárak és az infláció elszabadulásáért. Németh a Kossuth rádió Vasárnapi újság című műsorában azt állította, hogy a kormány árstop-intézkedései nélkül akár 6-7 százalékkal magasabb lenne az infláció.
A rezsibiztos beszállt az "extraprofit-adó" miatt a Ryanair légitársaság és a kormány között kitört konfliktusba is.
"Senki nem vonhatja ki magát a magyar szabályozás alól, senki nem gondolhatja azt, hogy a magyar törvényeken kívül vagy felül áll" - idézte az MTI a politikust, aki szerint
önmagáért beszél az a lenéző stílus, ahogy a légitársaság vezetése beszélt Magyarországról.
A Ryanair és a kormány konfliktusáról itt olvashatnak részleteket.
Nagy Márton besétált a Ryanair-vezér csapdájába, és onnan nehezen szabadulhat
Ritkán láthatunk olyan párbajt a magyar közéletben, amilyen most alakult ki a kormány és a Ryanair között. A fapados légitársaság vezetője, Michael O'Leary többszörösen leidiótázta a kormányt és gazdaságfejlesztési miniszterét, válaszul a kormány influenszereit, hatóságait és sajtóját is bevetve esett neki kritikusának.
(Borítóképünkön Németh Szilárd egy korábbi rendezvényen.)