szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Rendkívüli sajtótájékoztatót tart Gulyás Gergely miniszterelnökséget vezető miniszter kedden, egy nappal azután, hogy kiderült, az állam többszáz milliárddal száll be az állami megrendelésekkel kitömött 4iG mellé a Vodafone felvásárlásába, valamint Palkovics László menesztette az OMSZ vezetőit, mert rossz időt mertek mondani augusztus 20-ra. Mindeközben pedig tart az energiaválság, az inflációs krízis, és kezdődik a tanév is. Kövesse velünk percről percre!

Most érkezett

Földgáztározók: 76 téli napnyi gáz van félretéve

Ez akkor értelmezhető, ha mind a piac, mind a háztartások rászorulnak, csak háztartási fogyasztásra ennek kétszerese.

Az aszályhelyzetet úgy kommentálja Gulyás: Magyarország önellátása nincs veszélyben

Percről percre
Sorrend megfordítása

1 2 3 4

Forintárfolyam: Gulyás szerint nem akkora a baj

A miniszter szerint hektikusak a mozgások, de most az 1-1,5 hónappal előtti szinten vagyunk.

Gulyás azt mondja, a költségvetéssel segítenek a helyzeten, hiánycsökkentéssel terveznek, hogy kordában tartsák az árfolyamot. Bár visszakérdez kollégánk, hogy ezt még a 360-as euróval kalkulálták, Gulyás kitart amellett, hogy a hiánycél csökkentése a lényeg.

Mindenképp kifűtené a kormány az iskolákat

Minden szociális intézményt nyitva akarnak tartani, de ennek a költsége változhat. Konkrét döntés nincs arról, hogy esetleg távoktatás legyen – mondja Gulyás kérdéseinkre.

A tanévkezdéssel kapcsolatban a tanárhiányról is kérdezünk, Gulyás azt mondja, 16 ezres hiány nincs, és a nyugdíjas tanárokra is lehet számítani. Nem látnak okot arra, hogy az oktatás folyamatosságát bármi is veszélyeztetné.

Egy olvasatban a kormány már tárgyalt a Pintér Sándor féle Belügyminisztérium egészségügyi és oktatási reformjait, ennek következménye volt a nyugdíjazott tanárok foglalkoztatásának kérdése. Ezen kívül nem részletezi a reformokat.

Nagy Márton járt a honvédségi géppel Moszkvában

Energetikai tárgyalásokat folytat Oroszországban a gazdaságvédelmi miniszter, a sikeressége a tárgyalásoknak később derül ki.

A hvg.hu kérdései jönnek

Most volt indokolt a Vodafone-üzlet, válság idején? – kérdezzük Gulyástól. Gulyás szerint a távközlési szektor jó, ha többségében magyar tulajdonban van, de csak kisebbségi beruházó az állam. A finanszírozást addig kell megteremteni, míg az üzlet le nem zárul. A 715 milliárdos árat még a könyvvizsgálók ellenőrzik, de az állam a lehető legalaposabban ellenőrzi.

Gulyás szerint nem volt túlárazva a Vodafone-üzlet

A kormány célkitűzése volt 2010-ben, hogy energia-, bank-, távközlés, média- és kiskereskedelem terén magyar többség, de legalább fele-fele arány legyen. Ebbe az irányba mutat a beruházás – mondja Gulyás.

Élelmiszerárstop: október előtt pár héttel döntenek a hosszabbításról

Október elejéig biztos marad az élelmiszerárstop, az árstop miatt az alkotmánybíróságra menő áruházláncokról pedig annyit mondott, "mostanra volt elég idejük felkészülni".

"Nincs titkolnivalónk az Európai Bizottság előtt"

Bármilyen intézményi garanciát megadunk a Bizottságnak, mert semmi nem indokolja a szigort Magyarországgal szemben – mondja Gulyás az EB-levél részleteiről, konkrétumokat nem említ.

"Fel sem merült az Európai Ügyészséghez való csatlakozás" – fűzte hozzá a kondíciókkal kapcsolatban.

Gulyás kerüli a pontos válaszokat az OMSZ-ügyben

Nem is mérlegeli a kormány az OMSZ munkatársainak követelését vezetőik menesztéséről? – kérdezi az ATV. Gulyás azt válaszolja, a kormány egyetért a döntéssel, de azt Palkovics hozta meg. Hozzáteszi, augusztus 20. volt az utolsó csepp a pohárban, de alapvetően olyan kompetenciák és fejlesztések hiányoztak, amelyek új vezetést igényeltek. Az eredeti kérdésre nem válaszol, és nem is említ konkrét, szakmai hiányosságokat, csak átfogóan kompetenciahiányra hivatkozik.

A kormány semmilyen vizsgálóbizottság felállítását nem támogatja az augusztus 20-i események miatt. A politikai nyomásgyakorlás vádját elutasítja. Ezután egy újságíró bekiabált, de a kérdést félrelökte Gulyás azzal, hogy "nem kocsmában vagyunk".

Októberig születhetnek meg az EU-s megállapodáshoz szükséges döntések az Országgyűlésben

Milyen törvénymódosítások kellhetnek az EU-s megállapodás részeként? – kérdezi az Origo. Ezeket október végéig el fogják fogadni, van, amit már be is nyújtottak a parlamentnek – válaszol Gulyás. Azt pedig "sajnálatosnak, szégyenletesnek" tartja, hogy a baloldali EP-képviselők kitartanak az EU-s pénzek jogállamisági okokból való visszatartása mellett.

1 2 3 4
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Sztojcsev Iván hvg360

A visszautasíthatatlan ajánlattól a különadókig – így államosít Orbán, a Vodafone a legutóbbi zsákmány

A Vodafone megszerzése egy jól ismert taktika része az Orbán-kormány részéről, ahol sokféle eszközt bevetnek az állami, de legalábbis kormányközeli tulajdon erősítésére. Van, amikor az állam üzleti szereplőként jelenik meg, ha magyar kézbe szeretne adni egy üzletágat, máskor inkább a törvényekkel teremt olyan helyzetet, hogy nagyon ne lehessen más végeredmény, mint amit szeretne. És persze van, amikor meghúzódik a háttérben, hozzá közel álló piaci szereplőkre bízva az elvileg független üzleti döntéseket.