szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A volt országgyűlési képviselő fellebbezett az ítélet ellen.

Bűnösnek találta a bíróság Szél Bernadettet rágalmazás vétségében, mert valótlanságot terjesztett a Facebook-oldalán Tarnai Richárd Pest Vármegyei főispánról – írja a Magyar Nemzet Tarnai közlésére hivatkozva. A főispán még kormánymegbízott korában konfrontálódott Széllel, a politikus ugyanis korábban feljelentést tett a zsámbéki hulladéklerakót rekultiváló cég ellen, mert a telepet megfigyelő civilek szerint rendszeresen nagy mennyiségű kommunális hulladékot szállítanak be és földelnek el ott kezeletlenül.

"Elzacskózott dolgokat nem lehet elhantolni, az nem rekultiváció"

Kommunális szemét, veszélyes hulladék, de még műszőrme is került a zsámbéki hulladéklerakóba, egy természetvédelmi terület mellé. Videó.

Az Érdi Rendőrkapitányság később, bár Szél eredetileg ismeretlen tettes ellen tett feljelentést, megnevezte az ügy egyik szereplőjét, ez pedig Tarnai volt. A rendőrség hatáskör hiányában átadta az ügyet a Központi Nyomozó Főügyészség Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészséghez, azt azonban hozzátették, hogy az ügyben hivatali vesztegetés bűntett gyanúja, valamint Dr. Tarnai Richárd Pest Megyei Kormánymegbízott vonatkozásában felmerülő hivatali vesztegetés elfogadása bűntett gyanúja miatt nyomoznak. Ezt a határozatot Szél megosztotta a Facebook-oldalán.

Később azonban a Pest Megyei Rendőrfőkapitányság közleményt adott ki, miszerint az érdi rendőrség közleménye félreérthető, mint írták „a rendőrségnek nincs tudomása, illetve az eddig elvégzett nyomozati cselekmények során sem nyert megállapítást olyan körülmény vagy adat, amely a névtelen bejelentésben szereplő állításokat alátámasztaná.”

A történtekkel kapcsolatban kerestük Szél Bernadettet, aki közölte velünk, hogy az álláspontja egybevág azzal, amit Hadházy Ákos is megosztott a témában. Hadházy a Facebook-bejegyzésében arról írt, hogy Szélnek azért kellett bíróság elé állnia, mert közzétett egy neki címzett rendőrségi dokumentumot. Ráadásul Szél ellen azt követően kezdtek el sorakozni a bírósági perek, hogy kikerült a parlamentből. Hadházy szerint koncepciós eljárásokban próbálják őt ellehetetleníteni, ráadásul Szél az eljárás során a nyomozati anyagokba sem tekinthetett bele.

„A jogállam lebontása most is zajlik, és miközben masszív propagandával támadnak mindenkit, aki szót emel a rendszer ellen, most már néha az egyre nagyobb politikai nyomás alatt álló bíróságok is igazodnak- erre példa a mostani bizarr ítélet” – írja Hadházy.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!