szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Szijjártó Péter az amerikai NewsMax stúdiójában adott interjút az orosz-ukrán konfliktussal kapcsolatban.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Szijjártó Péter külügyminiszter New Yorkban vett részt az ENSZ közgyűlésén, közben pedig egy rövid interjút is adott az amerikai NewsMax televíziónak. Ez utóbbiról egy videót is közölt a Faebook-oldalán.

A riporter egy ponton azt vetette fel Szijjártónak, hogy ahhoz, hogy az orosz-ukrán háború kapcsán érdemi párbeszéd és vita legyen, az kell, hogy ne csak az egyik oldal képviselőivel - Oroszországgal és Fehéroroszországgal - beszéljen, hanem Ukrajna vagy az Egyesült Királyság külügyminiszterével is.

Úgy tűnik, hogy azokkal beszél, akik a helyzet azon oldalán állnak, és ahhoz, hogy egy komoly folytatódjon, beszélnie kell a másik oldal embereivel is

– vetette fel a NewsMax munkatársa.

Szijjártó elismerte, hogy ez valóban így van, majd azt mondta, az uniós külügyminiszterek rendszeresen találkoznak, de szerinte beszélni kell azokkal is, akik az unión kívül vannak. Hozzátette, Ukrajnával folyamatos a kapcsolat, hiszen "szomszédok vagyunk". A kérdésre adott választ azzal zárta, milyen sok ukrán menekültet fogadtunk be.

Augusztus végén egyébként az ukrán külügyminiszternek lett volna lehetősége találkozni Szijjártóval, ám a delegáció nem ült tárgyalóasztalhoz a magyar külügyminiszterrel.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!