Reflektorfényben a vagyonadó
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Vitályos Eszter kormányszóvivő „kijárta”, Gulyás Gergely minisztériuma pedig fizet. Két napja még forráshiányra hivatkozva nem támogatták a kutató-mentők támogatási kérelmét, mostanra mégis lett pénz.
Ingyen, önkéntes munkában ment életeket a Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat, amely többek között a 2023-as törökországi földrengés utáni mentésben is részt vett. A szervezet nemrég műszaki eszközeinek felújítására szeretett volna 2,5 millió forintos állami támogatáshoz jutni a Városi Civil Alaptól, de a Miniszterelnökség forráshiányra hivatkozva elutasította a pályázatát.
Arról korábban sokszor írtunk már, hogy a civil alapból feltűnően nagy arányban részesülnek a kormánynak kedves és Fidesz-közeli civil szervezetek. A kutató-mentők elutasítása után is kiderült például, hogy nekik a milliárdos keretből nem jutott 2,5 millió, miközben a maximális, 11 millió forintot kapta a pályázaton több, a helyi fideszes politikus által vezetett szervezet. Emellett közel ekkora támogatás folyt be a Németh Szilárd-féle Kozma István Magyar Birkózó Akadémia Alapítványhoz, milliókkal támogattak több újpesti, belvárosi, zuglói Fidesz-közeli szervezetet, és
jutott hétmillió forint az Orbán Viktor által alapított, Mészáros Lőrinc által vezetett Felcsúti Utánpótlásért Alapítványnak is.
Ez egy idő után elég kellemetlen lehetett kormányzati szinten, legalábbis nehéz másként értelmezni azt a „korrekciót”, amelyről pénteken adott hírt Facebook-oldalán Vitályos Eszter kormányszóvivő. Azt írta: „Ha baj van, ők jönnek – mi segítünk, hogy jöhessenek”. Majd közölte, a Pest Vármegyei Kutató-Mentő Szolgálat vezetője arról tájékoztatta, hogy a terepjárójuk elöregedett, és nélkülözhetetlen a jármű 2,5 milliós felújítása, esetleg a cseréje, ami viszont már 11 millió forint lenne.
Vitályos ezután bejelentette, hogy az ügyben egyeztetett Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszterrel, és a kormány végül tudja támogatni a járműcserét, amihez biztosítják a szükséges 11 millió forintot.
Arra Vitályos nem tért ki, hogy az eredeti döntés szerint a számos Fidesz-közeli nyertes pályázóval szemben a kutató-mentőknek kisebb összeg sem jutott, viszont mellékelte a mostani támogató döntést igazoló papírt Gulyás aláírásával.
A téma rekordgyorsasággal került terítékre. A kormányzati szándék egyértelmű.
Egy társaság bármikor dönthet arról, hogy egy másik devizanemben vezeti a könyvelését?
Felhasználható-e a személyautó a fejlesztési tartalék feloldására?
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2026. június 3. és 2026. június 30. között.
A varsói képviselet vezetőjéről már tudni lehetett, hogy haza kell jönnie, egy frissen kinevezett államtitkár pedig már hónapokkal ezelőtt elbúcsúzott az állomáshelyétől.