Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A főpolgármester-választás nem lefutott meccs még Vitézy Dávid és Karácsony Gergely között - utóbbi 324 vokssal nyert ugyan, de újraszámolás és fellebbezés miatt ez nem végleges. Győrben, ahol a Fidesz veszített, szintén újraszámolják a voksokat. A kormánypártok eggyel több megyei jogú várost irányíthatnak ugyan, mint eddig, de volt több olyan település is, amit évtizedek után veszítettek el.
Nem vált be az a zászló, amit Budapestnek Tarlós István talált ki – derül ki Vitézy Dávid videójából.
Ebben a főpolgármesterségre nemrég bejelentkezett politikus kifejti, hogy vissza kellene hozni Budapest történelmi zászlaját, az 1873-ban megalkotott piros-sárga-kék trikolórt, amit a második világháború után kivezettek, a rendszerváltás után visszaállítottak és Tarlós alatt 2011-ben lecserélték.
Ehhez azonban érdemes hozzátenni, hogy az eredeti trikolór nem 1945-ig, hanem csak 1930-ig volt érvényben, akkor ugyanis lecserélték, mert túlságosan emlékeztetett a román zászlóra, ami a trianoni döntés után különösen kellemetlennek hatott. Ekkor született meg a piros-sárga-zöld kombó, ami egyébként egy pillanat erejéig a Vitézy-féle videóban is megjelenik, anélkül, hogy a főpolgármester-jelölt reflektálna rá.
Mindenestre Vitézy szerint a Tarlós-féle zászló nem vált be, amit azzal támasztott alá, hogy nem igazán látni, hogy bárki is használná. Korábban, a zászló bevezetésekor vexillológiai szempontok alapján is több kritika érte Tarlós művét, Bertényi Iván történész szerint például sokkal inkább egy hadilobogóra emlékeztet, mint egy város zászlajára.
A két politikus konfliktusa évtizedes történet, olyannyira, hogy pont 2014 végén jelentette be Tarlós István főpolgármester, hogy leváltják Vitézy Dávidot a BKK éléről. A zászlós történet is az akkori feszültségterhes időknek a folyománya, hiszen a mostani csörte is azzal indult, hogy Vitézy elmondta az ATV-ben, hogy őt Tarlós külső nyomásra rúgta ki, később még azt is hozzátette, hogy ez a külső nyomás Moszkvából érkezett és a 3-as metró felújításával kapcsolatos tender miatt történt.
Tarlós István mindezt tagadta és szerinte már bőven a kérdéses ügy előtt meg akart válni Vitézytől és azon gondolkodik, hogy be kellene perelnie a választásokon főpolgármesterjelöltként indulni tervező Vitézyt, amire a politikus azzal reagált, hogy áll elébe.