szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az intézmény gazdasági okokra hivatkozva szünteti meg tizennyolc bölcsész képzését.

Több tucat oktatójától készül megválni a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara a nyár végéig – írja a Válasz Online.

Az intézmény vezetése januári közleményében még azt ígérte, hogy fokozatosan fut ki az a tizennyolc bölcsész (főleg művészettudománnyal kapcsolatos) képzés, amelynek tervezett megszüntetésére az év elején derült fény. Az érintett szakok oktatói viszont az elmúlt hetekben sorra telefonhívásokat kaptak, majd időpontot a BTK dékánjához, aki közölte velük, hogy a jogviszonyuk augusztus 31-gyel véget ér. A képzések felszámolása több száz hallgatót érint.

A diákok amikor tudomásukra jutott, hogy fel fognak mondani a tanáraiknak, beözönlöttek a szenátusi ülésre, ahol kérdéseket intéztek az intézmény vezetőihez. A rektor, Trócsányi László még a kérdések feltétele előtt elhagyta a termet.

Legyen dráma (is)! – Az átgondolatlan szakbeszüntetések ellen lépnek fel a károlis bölcsészhallgatók

Részt vesz és a tiltakozást fejezi ki a csütörtöki szenátusi ülésen a márciusban megalakult hallgatói érdekvédelmi csoport.

A lap értesülései szerint az egyetem vezetése három opciót kínált a diákoknak: átmennek a Pázmány Péter Katolikus Egyetemre; vendéghallgatók lesznek a Pázmányon, de károlis diplomát kapnak; vagy maradnak a Károlin.

A Károli gazdasági okokra hivatkozva szünteti meg tizennyolc bölcsész képzését, de ezt sokan megkérdőjelezik, mert több érintett szak is nyereséges.

62 milliárdból építi fel a Református Egyetemvárost Budapesten egy Fürjes Balázs vezette egyházi cég

Csak a tervezés közel 4 milliárdba kerül, és már meg is van, ki készíti el a Károli Gáspár Református Egyetem új, ferencvárosi campusának terveit. A több tízmilliárdos beruházást az Orbán-kormány kiemeltté nyilvánította és kivette a szabályok alól.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!