szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Franciaország fokozatosan és korlátozottan, de megnyitja munkaerőpiacát az Európai Unió új, keleti tagjai előtt – jelentette be hétfőn Dominique de Villepin francia miniszterelnök.

A korlátozások feloldása kezdetben csak olyan szakmákra vonatkozik, amelyekben nehéz munkaerőt találni, és a formáját megvitatják a szociális partnerekkel – közölte a kormányfő egy nyilatkozatban.

A francia szakszervezetek majdnem mindegyike amellett foglalt állást, hogy azonnal oldják fel az átmeneti korlátozásokat. A nyugat-európai kormányoknak május 1-jéig kell hivatalosan bejelenteniük az Európai Bizottságban, hogy feloldják-e a korlátozásokat, fenntartják őket további három évig, vagy bizonyos szektorokra szűkítik, mint például Párizs tervezi.

A korlátozások Csehországot, Észtországot, Lengyelországot, Litvániát, Magyarországot, Szlovákiát és Szlovéniát érintik. A 15 régi EU-tag közül három (Írország, Nagy-Britannia és Svédország) eleve megnyitotta munkaerőpiacát. Három (Finnország, Portugália és Spanyolország) már bejelentette, hogy május elsejével megnyitja a piacot, három másik (Ausztria, Belgium és Németország) pedig úgy döntött, hogy meghosszabbítja a korlátozásokat.

MTI Karrier

Csaknem 350 ezer kelet-európai munkavállaló Nagy-Britanniában

Csaknem 350 ezer munkavállaló érkezett Nagy-Britanniába az új kelet-európai EU-tagállamokból az unió bővítése óta, ami sokszorosa a brit kormány által adott előzetes becsléseknek, nincs azonban bizonyíték arra, hogy a keletiek brit állampolgárokat szorítanának ki a munkapiacról – ez derül ki két illetékes brit minisztérium kedden kiadott új felméréseiből, amelyek szerint magyarok alig vannak az új munkavállalók között.

euractiv.hu Karrier

Az európai liberálisok a munkavállalás szabadsága mellett

Az Európai Parlament liberális képviselőcsoportja (ALDE) szerdai frakcióülésén Szent-Iványi István (SZDSZ) előterjesztésére úgy határozott, hogy a március közepén esedékes plenáris ülésen szóbeli kérdéssel fordul a Tanácshoz és a Bizottsághoz az EU egyes új tagállamaiból érkező munkavállalókat sújtó átmeneti korlátozások ügyében. A kérdéseket plenáris vita - és a többi képviselőcsoport beleegyezésétől függően - határozat követi majd.

MTI Karrier

Közös európai érdek a munkakorlátozások megszüntetése

Az egyre élesedő globális versenyben közös európai érdek az uniós munkaerőpiac mielőbbi megteremtése, és az új tagállamok munkavállalóit megillető jogok teljes körű biztosítása, különös tekintettel az előnyben részesítés elvére - emelte ki Őry Csaba (Fidesz-MPSZ) európai parlamenti képviselő, a témáról készülő EP-jelentés szerzője Brüsszelben kedden kiadott közleményében.

Tudta, hogy áram és áram között is van különbség?

Tudta, hogy áram és áram között is van különbség?

Meghalt Jean-Marie Le Pen, a francia Nemzeti Front alapítója

Meghalt Jean-Marie Le Pen, a francia Nemzeti Front alapítója

Személyi kultusz: prémiumra számítottak, Orbán Viktort kapták karácsonyra a vízügyesek

Személyi kultusz: prémiumra számítottak, Orbán Viktort kapták karácsonyra a vízügyesek

Georg Spöttle visszavonul a közéleti fellépésektől

Georg Spöttle visszavonul a közéleti fellépésektől