A Wall Street Journal Europe által szponzorált kutatásban a régió 10 országában, 504 vállalat mintegy 90 ezer munkavállalója és 1800 felsővezetője mondta el véleményét.
A 15-ös listán a kis- és középvállalati kategóriában öt vállalat - Microsoft, Mapei Kft., Syngenta Kft., Cisco Systems, Sinergy Kft. - képviseli Magyarországot, míg a a nagyvállalatok közt négy cég, a Pannonpower, a GlaxoSmithKline, a Masterfoods, és a Novartis Kft. szerepel.
Az eredményekből kiderül, hogy a magyarországi munkavállalók a regionális átlagnál elégedettebbek a munkahelyük által biztosított béren kívüli juttatásaikkal, illetve sokkal inkább érzik, hogy folyamatosan magas színvonalú munkát várnak el tőlük munkahelyükön. A magyar dolgozók a régióban jellemzőnél nagyobb arányban vélekednek pozitívan felsővezetőik megközelíthetőségéről, 57 százalékuk érzi úgy, hogy vezetőik elérhetőek, amikor szükség van rájuk.
A hazai legjobbakat a felsővezetők hozzáállása, és a dolgozók megbecsülése különbözteti meg leginkább az átlagos munkahelyektől. A magyarországi legjobb munkahelyek dolgozóinak 67 százaléka véli úgy, hogy a vállalat vezetése a cég legértékesebb erőforrásaként bánik a munkatársakkal.
A regionális összehasonlításból az is kiderült, hogy a magyar dolgozók sokkal pesszimistábban ítélik meg munkaerőpiaci esélyeiket. Alig egyötödük gondolja úgy, hogy könnyedén találna új munkahelyet, szemben a korábban már említett 47 százalékos régiós átlaggal.
A magyarországi munkahelyek relatív hátrányát jelentik továbbá a kommunikációs elégtelenségek – a magyar munkavállalók az átlagosnál nagyobb arányban panaszkodnak arról, hogy nem világosak számukra a közös vállalati célok, sőt, a mindennapi munkájuk elvégzéséhez szükséges információkhoz sem jutnak hozzá mindig a kellő időben ésmennyiségben.
A felmérés tanúsága szerint Magyarországon nagy kihívást jelent a tehetségek megtartása is: a dolgozók kevesebb mint egyharmada gondolja csupán, hogy vállalata képes megtartani azokat a munkavállalókat, akik fontosak a cég sikeressége szempontjából.