szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Március első napjaiban készült el a 370 oldalas, fiatal diplomás pályakezdőknek és szakembereknek szóló kézikönyv, a HVG Karrier Plusz.

„A HVG Karrier Plusz célja, hogy átadjuk tudásunk legjavát a pályakezdésről és a karrierépítésről. A tanulmányok egy részét úgy válogattuk össze, hogy a már néhány éve dolgozó szakemberekhez is szóljon. A Jobline által kiemelten támogatott Karrier fejezetet ezért elsősorban azoknak szántuk, akik már megszerezték első munkatapasztalataikat, és úgy gondolják, éppen itt az ideje, hogy egy kicsit körülnézzenek a munkaerőpiacon – merre tovább. Arról is írtunk, mit kell tenni akkor, ha egy hétfő reggel arra ébrednek, hogy nem ilyen lovat akartak, és a munkahelyük csak rossz kompromisszum” – nyilatkozta Rozsnyai Gábor, a kötet főszerkesztője, aki elmondta azt is, hogy valamennyi tanulmányukra igaz, hogy szerzője nem csak elméletben mestere saját területének. A kötet összeállításakor csak olyan elismert szakembereket kértek fel a tapasztalataik átadására, akik cégük vezetőjeként, HR-menedzsereként naponta gyakorolják mindazt, amit megosztanak az olvasókkal.

„A 2009-es tavaszi állásbörzeszezon kifejezetten jól indult, már március első hetében három rendezvényen voltunk jelen. A szervezők ismernek bennünket és számítanak a jelenlétünkre, hiszen a Karrier Plusz igazi „mágnestermék”, ahol megjelenünk, szinte biztos, hogy megugrik a látogatók száma” – számolt be idei első tapasztalatairól Kovács Gábor, aki a kezdetektől, vagyis 2007-es kötet megjelenése óta irányítja a Karrier Plusz értékesítését. Szerinte a siker receptje egyszerű: olyan termékeket kell előállítani, amelyek a lehető legjobban megfelelnek a vásárlók igényeinek. A jól használható, gyakorlatias karrierreceptek mellett idén már 145 cég közel 2000 aktuális, akár ma is megpályázható ajánlatát gyűjtötték össze. A Karrier Pluszt elsőként a cégek képviselőinek és a szerzőknek mutatták be az újbudai Trófea étteremben, ahol a protokollmentes, jó hangulatú esten az élőzene mellett Badár Sándor szórakoztatta az összegyűlt HR-szakembereket.

„A HVG Online Zrt. fő terméke továbbra is a Jobline online portál marad, és ennek nem mond ellent, hogy a Karrier Plusz nyomtatott termék. Arra törekszünk, hogy olyan megoldásokat nyújtsunk az ügyfeleinknek, amelyek az ő munkájukat a lehető leghatékonyabbá teszik. A toborzás-kiválasztás ma az egyik kulcsterület a HR-en belül, és mi ehhez adunk kimagaslóan jó eszközöket” – nyilatkozta a HVG Online Zrt. igazgatója, Dely Tamás, arra a kérdésre válaszolva, hogy miért éppen ők vállalkoztak a kötet kiadására.

A HVG Karrier Plusz csapata országjáró körútra indul; a tavasz folyamán közel két tucat helyen fordulnak meg, és osztják a továbbra is ingyenes könyvet az érdeklődő fiataloknak.

Megjött az első orosz reakció az amerikai–ukrán tűzszüneti javaslatra

Megjött az első orosz reakció az amerikai–ukrán tűzszüneti javaslatra

A Kreml szerint hamarosan visszafoglalhatják Kurszkot

A Kreml szerint hamarosan visszafoglalhatják Kurszkot

Csökkentek Budapesten az albérleti árak

Csökkentek Budapesten az albérleti árak

Magyar Péter szerint hamisították az aláírását, és már az Európai Parlamentben is vizsgálják az ügyet

Magyar Péter szerint hamisították az aláírását, és már az Európai Parlamentben is vizsgálják az ügyet