Itt az új MNB-program: jön a minősített vállalati hitel
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Két burgenlandi gimnáziumban is lehet magyar tagozaton tanulni a most kezdődött tanévben.
A Felsőőri (Oberwart) Kétnyelvű Szövetségi Gimnáziumban is megkezdődött a tanév, az idén 25 diák iratkozott be a magyar tagozatra. Felsőpulyán (Oberpullendorf) szintén indult Pannónia tagozat. Ott hét első osztályos tanul órarend szerint magyarul.
Az osztrák közszolgálati rádió és televízió (ORF) kisebbségekkel foglalkozó internetes oldalán olvasható beszámoló szerint az érdeklődés töretlen a kétnyelvű gimnázium iránt. Pathy Lívia, a felsőőri gimnázium magyar tanára beszámolója szerint amíg az idén 25 tanuló iratkozott be a magyar, 17 pedig a horvát tagozatra, addig tavaly 28 magyar és 20 horvát elsőosztályos kezdett el tanulni az intézményben. A korábbi években is hasonlóak voltak a számok.
A diákok egy része a burgenlandi magyarokhoz tartozik - az iskola is az ő számukra létesült - ugyanakkor vannak olyanok is, akik idegen nyelvként tanulják a magyart, felismerve a magyar nyelv gazdasági és minden egyéb területen érzékelhető hasznát, előnyét. Rajtuk kívül kevesen, de vannak Magyarországról érkező diákok is.
A Felsőőri Kétnyelvű Szövetségi Gimnáziumban jelenleg összesen 250 diák tanul. Az iskolában magyar nyelvű érettségi is szerezhető.
Új minősített hitelterméke vezet be a Magyar Nemzeti Bank. Milyen előnyöket tartogat ez a lehetőség a vállalkozások számára?
Mit mutatnak a kutatási adatok? Kell aggódni a munkahelyek elvesztése miatt?
Változásokat jelentettek be a Demján Sándor Tőkeprogramhoz kapcsolódó Demján Sándor Tanácsadási Voucher Programban.
A cégértékelés egy bonyolult, összetett folyamat, vannak azonban széles körben elfogadott értékelési módszerek, amelyek erre alkalmazhatók.
Emberéletek megmentése néha szinte fillérekből megoldható, de több nagyhatalom most kevesebbet költ az éhezőkre és a betegekre. Afrikában emiatt jobban felütheti a fejét az AIDS, a malária, a tuberkulózis.
Augusztusi mérésük szerint a DK is elérné a parlamenti küszöböt.
A külügyminiszter szerint Moszkva sem tudja megmondani, mikor tud újraindulni a szállítás.
Reméli, hogy békére tudják kényszeríteni Oroszországot.
Abban is biztos már, hogy hűtőkamrát létesítettek.