Nem árt, ha időnként tájékozódunk és felmérjük, hogyan alakul a munkaerőpiac és az aktuális kereslet-kínálathoz igazítjuk elképzeléseinket, a válság után ugyanis a munkaadók igénye is megváltozik: előnyben részesítik a képzettebb, tapasztaltabb, friss munkaerőt - hívja fel a figyelmet a trendre az egyik munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó cég.
A dolgozók többsége csak akkor néz körbe a munkaerőpiacon, amikor megszűnik az állása, vagy fel akar mondani, így csak kevesen vannak tisztában azzal, „mennyit érnek” valójában. Legalább 4-5 évente érdemes lenne mérlegre tenni magunkat, és váltani, még akkor is, ha a keresgélés sokáig tart és némi stresszel jár - állítja a Work Force Személyzeti Tanácsadó. Tapasztalataik szerint akár 40 százalékkal kevesebbet kereshet, aki nem követi a változásokat, és inkább régi állásában marad, ahelyett, hogy esetleg megpróbálna elhelyezkedni egy hasonló profilú, jobb munkalehetőséget vagy munkakörülményeket kínáló cégnél.
A biztonságra törekvés hátterében sokaknál a félelem áll: hogyha felmondanak jelenlegi munkahelyükön, nem találnak állást, vagyis veszélybe kerül megélhetőségük. Hogy a „két szék közül a pad alá” helyzetet elkerüljük, csak akkor érdemes váltani, és bejelenteni felmondásunkat, ha már fix helyünk van.