Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Azok az egyetemisták és főiskolások, akik még nem ismerik a munkaerő-piaci viszonyokat, irreálisan magas bérigényeikkel jellemzően elrugaszkodnak a valóságtól – derül ki egy, az Educatio Kft. által végzett kutatásból.
A megkérdezett hallgatók átlagosan havi nettó 188 ezer forintot szeretnének keresni, vagyis ekkora kezdő fizetéstől remélnek megfelelő megélhetést. Kérdés azonban, hogy az elképzelt álomfizetés összhangban áll-e a piaci realitásokkal.
Az informatikai és a műszaki területen tanuló fiataloknak a legmagasabbak az igényei: ők több mint 210 ezer forintos nettó havi jövedelemmel lennének elégedettek. A gazdaságtudományi, a jogi, valamint a nemzetvédelmi és katonai területen tanulók elvárásai is hasonlóak: ők 200 ezer forint körüli összeget szeretnének keresni havonta. A bölcsészek, valamint az orvos- és egészségtudományi képzésben részt vevők nettó 170 forintos kezdő bérigényükkel a középmezőnybe tartoznak. A pedagógushallgatók vágynak a legalacsonyabb jövedelemre: ők havi 140 ezer forintos fizetéssel lennének elégedettek.
A tapasztalatok szerint azonban a frissen végzett fiatalok hamar megismerkednek a piaci viszonyokkal, és ha az a céljuk, hogy rövid időn belül elhelyezkedjenek, csökkentik az elvárásaikat. Hogy meddig hajlandóak "lemenni" és végül mennyiért tudnak valóban gyorsan elhelyezkedni kiderül az eduline.hu cikkéből.
Noha a foglalkoztatók általában ragaszkodnak a szakmai gyakorlathoz, nincs olyan munkavállaló, aki nem pályakezdőként kezdte volna. Milyen speciális szabályok vonatkoznak rájuk?