szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Egyszerűsítené a vagyontalan vállalkozások kivonását az üzleti forgalomból a Felszámolók Országos Egyesülete, írta a Világgazdaság. .

Az igazságügyi tárcának készített javaslat szerint fél év alatt befejeződnének az eljárások. A szervezet szorgalmazza a csődbe jutott cég vagyonával tisztességtelenül gazdálkodó, a hitelezői érdekeket mellőző ügyvezetők elleni szigorúbb fellépést is. Úgy vélik, nélkülözhetetlen, hogy a felszámoló valamennyi hitelező képviseletében eljárhasson a vezetői felelősségi perekben.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Felszámolás saját zsebre - a rendőrség gyanúsít

Üzletszerűen elkövetett vesztegetés bűntettével gyanúsít a rendőrség egy 54 éves budapesti felszámoló-biztost, aki felszámolói tevékenysége során több mint 34 millió forint kenőpénzt zsarolt ki az ügyfeleitől.

hvg.hu Vállalkozás

Felszámolás, végrehajtás: ha az autó nem elég biztosíték

A gépjármű-finanszírozás legnagyobb kockázatát az jelenti, hogy a hitellel finanszírozott gépjármű nem szolgál megfelelő biztosítékul, ha az adós magánszemély, vagy a cég ellen végrehajtási, vagy felszámolási eljárás indul. A szabályozás ésszerűsítéséről és a szükséges törvénymódosítási javaslatok őszi beterjesztéséről állapodott meg a Magyar Lízingszövetség, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium és az Országos Közjegyzői Kamara.

hvg.hu Vállalkozás

Felszámolási eljárás: sikkasztás gyanúja, követelés behajtása

Mit tehet a hitelező, ha gyanítja, sikkasztott az adós, de a felszámoló a bejelentés ellenére sem tesz semmit? Milyen eszközökkel élhet, ha nem kap információt a felszámolás menetéről a felszámolóbiztostól? Egyszóval milyen lehetőségei vannak és hogyan érvényesítheti érdekeit a hitelező a felszámolási eljárásban? Olvasóink kérdéseire Czibor Zsolt, a Coface Hungary jogásza válaszol.