Japánok vásárolják fel az E.ON leányát

Vállalati belső körökből származó információk szerint a Hitachi veszi meg a német RWE npower és E.ON energiaipari konszern nagy-britanniai közös vállalatát.

  • MTI MTI
Japánok vásárolják fel az E.ON leányát

A japán Hitachi gépipari konszern közel áll a brit Horizon Nuclear Power atomenergetikai vállalat, a német RWE npower és E.ON energiaipari konszern nagy-britanniai közös vállalata megvásárlásához.

Az értesülésről a japán Asahi Shinbun napilap és a Kyodo hírügynökség vállalati belső körökből származó információkra hivatkozva számolt be szombaton.

A német Handelsblatt online kiadása a héten csütörtökön jelentette a brit vállalat közelgő eladását. "A tárgyalások (az eladásról) előrehaladott állapotban vannak" - idézte a Handelsblatt az RWE szóvivőjét. A lap ugyanakkor belső értesülésre hivatkozva jelezte azt is, hogy a japán Hitachi konszernt tartják esélyes vevőnek.

A két német energiaipari konszern az idén márciusban jelentette be nagy-britanniai atomenergetikai közös vállalata eladását, mivel Németországban az energiaipari fordulat miatt fel kell hagyniuk az atomenergia-termeléssel.

 Az RWE és az E.ON eredetileg nagy atomenergetikai fejlesztési terveket szőtt Nagy-Britanniában. Két évvel azt megelőzően, hogy a fukusimai atomkatasztrófával új időszámítás kezdődött az atomenergia-iparban, több atomerőmű építésének tervét jelentették be 2009-ben az áramtermelési kapacitás 6000 megawattra növelésére, 2025-ig összesen 11 milliárd font beruházással.

A japán lap és hírügynökség szombati értesülése szerint a Hitachi igazgatótanácsa kedden ül össze és a szerződés elfogadásáról tárgyal, amit valószínűleg még aznap hivatalosan be is jelentenek. 

A Hitachi kedden teszi közzé negyedéves eredménybeszámolóját is. A konszern értékesítési árbevételének tíz százalékát adja az atomenergia-ipari berendezésgyártás és létesítménykivitelezés.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.