Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Egy amerikai startup rangsorolta azokat a vállalkozóbarát városokat, ahol leginkább megéri új üzletbe fogni. Meglepő módon San Francisco, a Szilícium Völgy startup mekkája az utolsó helyen végzett a hetes listán.
Az adótervezéssel foglalkozó GoodApril dolgozói azokat a feltételeket hasonlították össze, amelyek leginkább meghatározóak lehetnek egy cég beindításánál. Ilyen a technológiai szektorban kapható átlagkereset, a személyi jövedelemadó, a vagyonadó, a rezsiköltségek, és az iroda bérleti díja. Az első helyen meglepetésre a texasi Austin végzett.
A felmérés során Florida, Nevada, Texas és Washington is előnnyel indult, hiszen ezekben az államokban nem kell személyi jövedelemadót fizetni. Jó tíz évvel ezelőtt, pont ezért tette át székhelyét Nevadába, az azóta már több tízmillió ügyféllel rendelkező Zappos internetáruház. Ugyan még jó 25 évre szüksége van Las Vegasnak vagy Austinnak amíg Kalifornia kihívója lehet a technológiai innováció terén, de a zéró személyi jövedelemadóval jó úton járnak. Ide kattintva, megnézheti a ranglistát, és a pontos számadatokat.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.